Kiekvienais metais kovo mėnesį ypatingas dėmesys skiriamas patyčių prevencijos temai: mokiniams organizuojamos akcijos, susitikimai su lektoriais, pareigūnais. Šiais metais Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos administracija ir švietimo pagalbos specialistai nusprendė, kad vaikams apie vaikų patiriamas problemas turi kalbėti patys vaikai ir pakvietė rajono bei šalies mokinius dalyvauti respublikinėje 5 – 8 klasių mokinių konferencijoje „Įtraukioji ateitis: prevencijos ir tolerancijos kelias mokykloje“.
Kovo 27 dieną į Progimnazijos inicijuotą konferenciją atvyko svečiai iš Vilniaus „Spindulio“, Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijų, Rumšiškių Antano Baranausko ir Žiežmarių gimnazijų, Kaišiadorių rajono Kruonio, Palomenės, Žasliu pagrindinių mokyklų.
Susirinkusius dalyvius konferencijos pradžioje šiltai pasveikino Progimnazijos mokinių prezidentė Liepa Meilutytė, savo pavyzdį rodyti ir būti ateities lyderiais paskatino direktorius Rojus Šadurskas. Mokiniai į konferenciją prieš nemažą auditoriją susirinko kalbėti labai sudėtingomis ir jautriomis temos. Nenuostabu, jog Aktų salėje buvo jaučiamas jaudulys: mokiniai, laukdami savo laiko stoti prieš auditoriją, išgyveno didelį spektrą pačių įvairiausių emocijų apie kurias papasakoti ir pradėti konferenciją paprašėme Progimnazijos psichologės Aidos Rakauskienės. Kalbėdama apie patiriamas emocijas Aida akcentavo, jog normalu lipant į sceną jausti nerimą, padažnėjusį širdies plakimą ar drėkstančius delnus – šių kūno siunčiamų signalų bijoti nereikia. Išklausę Aidos pranešimo, permąstę savo išgyvenamas emocijas mokiniai pradėjo pagrindinę konferencijos dalį, kurios metu buvo pristatyta 10 skirtingų ir įtaigių pranešimų.
Pirmąjį mokinių pranešimą „Visi skirtingi – visi reikalingi“ pristatė Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos mokiniai Liepa Meilutytė, Smiltė Trečiokaitė ir Simas Kazanavičius. Vaikai trumpai pristatė Progimnaziją, vykdomas veiklas, tyrimus ir svarbiausią nuostatą „PROGIMNAZIJA – MOKYKLA KIEKVIENAM“, kuria vadovaujasi visa Progimnazijos bendruomenė. Savo pranešimą baigė cituodami žinomiausią pasaulyje meškutį Mikę Pukuotuką, kuris, paršeliui paklausus, kuo pastarasis norėtų būti užaugęs, labai aiškiai atsakė - „SAVIMI“.
Svečiai iš Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos Melita Mažuolė ir Normantas Rinkevičius (mokytojos Aurelija Naujalienė ir Laura Baranauskienė) susirinkusiems sakė, jog „Tolerancija prasideda nuo manęs“, .t.y. kiekvienas: AŠ, TU IR JŪS - asmeniškai esame atsakingi už tai, kokius santykius su aplinkiniais kuriame kiekvieną dieną.
Kaišiadorių rajono Palomenės pagrindinės mokyklos mokinės Monika Kazlauskaitė ir Ilona Daugėlaitė (mokytoja Lina Čėsnienė) įtraukiojo ugdymo kontekste, dėmesį atkreipė į empatijos svarbą. Pranešime „Empatija kaip pagrindinė vertybė: kaip ją ugdyti?“ akcentavo, jog empatija yra svarbi socialinė savybė, padedanti kurti stiprius santykius, bendradarbiauti ir kurti harmoningą visuomenę.
Kiekvieną susirinkusįjį susimąstyti ir gerklėje užstrigusį gumulą nuryti privertė itin atviras ir jautrus Vilniaus „Spindulio“ progimnazijos mokinio Gyčio Rutavičiaus (mokytoja Daiva Čižikienė) pranešimas „Patyčios – skaudus vaikystės šešėlis“. Mokinys pabrėžė, jog nepaisant to, kad visose šalies mokyklose yra įgyvendinamas įtraukusis ugdymas, deja, vaikai su negalia (ypatingai turintys nematomą negalią) vis dar dažnai patiria patyčias, o nemokėdami apsiginti patenka į beprasmį patyčių ratą. Mokinys pasidalino didžiausiu savo noru – gyventi suprantančioje ir palaikančioje visuomenėje, kurioje su patyčiomis kovos visi.
Mintimis, kokia turi būti mokykla, kad joje būtų gera, dalinosi Žiežmarių gimnazijos mokiniai Gustė Janonytė, Gabija Kerdokaitė, Austėja Ščiukaitė ir Urtė Vaišvilaitė (mokytoja Danielė Rekatanskytė).
Į internetinėje erdvėje tykančius pavojus atsigręžti kvietė Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos mokinės Jovita Danilevičiūtė, Simona Palubinskytė, Goda Malakauskaitė (mokytoja Edita Malakauskienė). Mokinės pasidalino patarimais ne tik ką daryti patiriant patyčias internete, bet ir kaip jų išvengti.
Apie tai, kokia turėtų būti mokykla, kad ją būtų galima vadinti saugia kalbėjo Ąžuoluos Kazlauskas ir Ivana Makauskaitė (mokytoja Lina Povilionienė), atvykę iš Vilniaus „Spindulio“ progimnazijos. Juos papildė Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos mokiniai Jokūbas Barvydas, Ugnius Ignatavičius, Ugnė Mažeikatė ir Gabija Piliponytė (mokytoja Agnė Karlonaitė), kurių pagrindinis akcentas buvo, jog fiziniai barjerai - ar tai būtų tvora, ar vaizdo stebėjimo sistema - toli gražu nereiškia 100 proc. saugumo – ypatingai svarbus dėmesys turi būti skiriamas emocinio saugumo kūrimui.
Jauniausios konferencijos dalyvės, atvykusios iš Kaišiadorių rajono Kruonio pagrindinės mokyklos Jorūnė Slavinskaitė, Luknė Subačiūtė, Luka Mikalauskaitė ir Ieva Narauskaiktė (mokytoja Daiva Kruliauskienė) sakė, jog „Saugus internetas – mano rankose“. Konferencijos pranešimų dalį užbaigė Progimnazijos mokinė Guosnė Džekčioraitė (Mokytoja Aida Rakauskienė), kuri pristatydama atliktą tyrimą susirinkusiai auditorijai sakė, jog gerą mokinių psichinę sveikatą lemia gera savijauta mokykloje. Konferencijos praktinės dalies metu socialinė pedagogė Audronė Bilydienė ir psichologė Aida Rakauskienė dalyvius pakvietė visus kartu sužaisti žaidimą apie emocijas ir jausmus.
Apibendrinant pirmąją respublikinę 5 – 8 klasių mokinių įtraukiojo ugdymo konferenciją Progimnazijoje norisi pasidžiaugti mokinių ir jų mokytojų įdėtomis pastangomis, sukurtu gražiu ir prasmingu renginiu. Tikime, jog ši konferencija taps gražia tradicija ir kitais metais Progimnazijoje sulauksime dar daugiau svečių.
Linkime visiems, būti pokyčiu, kurį norime matyti pasaulyje. (Mahatma Gandhi)
Ankstesnės naujienos
-
- Paskelbta: 2025-02-24
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
UDM mokymai progimnazijos mokytojams. -
- Paskelbta: 2025-01-06
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
Progimnazijos mokiniai dalyvavo respublikiniame kūrybiniame konkurse. -
- Paskelbta: 2024-11-28
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
Konferencija "Įtraukusis ugdymas: lūkesčiai ir realybė". -
- Paskelbta: 2024-11-21
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
Įtraukusis ugdymas: lūkesčiai ir realybė. -
- Paskelbta: 2024-11-21
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
Visi skirtingi, tačiau vienodai svarbūs. -
- Paskelbta: 2024-11-21
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
Aptartos naujos ugdymo tendencijos. -
- Paskelbta: 2024-10-27
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
Stažuotė Austrijoje - įtraukiojo ugdymo organizavimui tobulinti. -
- Paskelbta: 2024-10-11
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
Pasaulinės psichikos sveikatos dienos veiklos. -
- Paskelbta: 2024-05-27
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
Pasitikėjimą, ramybę, atsipalaidavimą atrask multisensoriniame kambaryje. -
- Paskelbta: 2024-05-19
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
Piešimo terapijos užsiėmimas Progimnazijos kaimynams. -
- Paskelbta: 2024-04-26
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
Įtraukiojo ugdymo mokymai rajono pedagogams. -
- Paskelbta: 2024-04-19
- Kategorija: Įtraukusis ugdymas
LR Prezidentūroje dalintasi gerąja įtraukiojo ugdymo praktika.