Sunkus darbas atsiperka!

2023 – 2024 mokslo metams skaičiuojant paskutines dienas, tęsiame tradiciją ir poilsio dieną dovanojame tiems, kurie per visus mokslo metus įdėjo daugiausia pastangų ir parodė geriausius mokslo rezultatus. Šiais metais gabiuosius 5-8 klasių progimnazijos mokinius pavaduotojos Lina ir Miglė kartu su Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininku Aurelijumi Balčiūnu pakvietė pasižvalgyti po Trakų rajoną.
    Pirmasis sustojimas – Aukštadvario rajone esanti Velnio duobė. Smagiai nusiteikę, klausydami Aurelijaus pasakojimų praėjome Velnio duobės Paslapčių taką. Supratome, jog ne veltui takas vadinamas "Paslapčių" – juk net ir mokslininkai nėra šimtu procentų užtikrinti Velnio duobės kilme. Vieni samprotauja, jog galimai toje vietoje po smėlio sąnašomis ilgai tūnojo nuo ledynmečio išlikęs ledo luitas, kiti mano, kad Velnio duobę suformavo nuo ledyno pakraščio (o gal ledyno plyšyje) krentanti vandens srovė, treti teigia, kad dauba susidarė požeminiams vandenims išnešus smulkias nuogulas. Yra spėjimų, jog Velnio duobę kažkada išmušė čia nukritęs meteoritas. Kad ir kaip ten būtų visi džiaugėmės apžiūrėję išskirtinį gamtos objektą, paskanavome miško mums dovanojamas žemuoges ir traukėme toliau.
    Pravažiuodami pro Aukštadvarį trumpam stabtelėjome prie Kartuvių kalno, pasiklausėme trumpos gido informacijos ir po gerų 20 minučių jau buvom pasiruošę ilgesniam žygiui, kurio metu mėgavomės Varnikų pažintinio tako mums dovanojamu gamtos grožiu. Varnikų pažintinis takas driekiasi per Trakų pašonėje telkšančią Ilgelio pelkę. Tai arčiausiai Vilniaus esantis takas per pelkes, kurio bendras ilgis siekia beveiki 4 kilometrus. Daugiau nei pusė viso šio maršruto eina medinių lentelių taku, todėl su pelke galima susipažinti nesušlapus kojų. Reikia pasakyti, jog takas įrengtas įstabioje vietoje. Keliaujant mediniu takeliu po kojomis, kiek akys aprėpia, žaliuoja mėlynių krūmeliai. Nemeluosime, tikrai nušokome nuo takelio paskanauti skanutėlių mėlynių. Greta takelio matėme šernų pėdsakus, pastebėjome ir pro šalį praskrendantį gražuolį kukutį. 4 kilometrai nuostabios gamtos apsuptyje neprailgo, tačiau juo įveikę supratome, jog jau pats laikas pailsėti ir papietauti.
    Atsipalaiduoti, pasivaikščioti, pavalgyti pasirinkome greta esančius Trakus. Po gerų poros valandų, praleistų istoriniame Lietuvos mieste, aplankėme kitoje ežero pusėje esantį Užutrakio dvarą.  Primename, jog tai vienas ryškiausių ir geriausiai išlikusių Lietuvos dvarų. Vaikštinėjant dvaro sode, mėgaujantis nuostabia Galvės ežero panorama tikrai galima pajausti XIX a. Lietuvos diduomenės gyvenimo dvasią.
    Dieną užbaigėme gana nauju, bet turistų jau pamėgtu lankytinu objektu – Angelų kalva. Kaip gidas Aurelijus juokavo, jei pradėjome nuo Velnio duobės privalome pabaigti šviesia Angelų kalba. Turime pasakyti, jog kalva, kurioje eksponuojamos menininkų sukurtos angelų skulptūros, tikrai darė įspūdį, o geras oras ir puiki nuotaika šį jausmą dar sustiprino.
         Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Miglė Balčiūnaitė - Kazanavičienė

Miglė Balčiūnaitė - Kazanavičienė