Senovės palikimo pėdsakai mūsų aplinkoje

Balandžio 12 dieną LSMU gimnazija organizavo respublikinę 7 klasių mokinių integruotą istorijos - anglų kalbos konferenciją „Senovės palikimo pėdsakai mūsų aplinkoje". Tikslas – atskleisti senovės pasaulio (graikų, romėnų, baltų) palikimo ženklus artimoje aplinkoje.
    Konferencijoje dalyvavo 70 mokinių iš 30 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų. Mūsų progimnazijos 7b klasės mokinės Ugnė Kasputytė ir Nileta Butrimavičiūtė pristatė darbą anglų kalba apie baltų palikimą Kaišiadorių rajone – ypatingąjį Laukagalio akmenį su dubenėlėliais. Mokinės tyrinėjo aplinką, istorinius šaltinius, aplankė šį paveldo paminklą ir sukūrė vaizdo pranešimą apie baltų tikėjimo apeigų vietą, senovinį baltų aukurą,  ant kurio buvo kūrenta ugnis, aukoti gyvuliai ir pan. Mokinių dalyvavimas konferencijoje – tai puiki galimybė semtis patirties, keistis informacija, bendrauti, ugdyti mokinių kūrybiškumą, komunikavimo anglų kalba įgūdžius.

Violeta Prokarenkienė

Violeta Prokarenkienė