STEAM spalvų karuselė

• Paskelbta: 2024-09-12
  • Kategorija: STEAM
    3e klasės mokiniai mokslo metus pradėjo STEAM veiklomis grįstu mokymosi modeliu, kuomet dailės pamokų metu aiškinosi, kas yra grynosios ir išgautos spalvos? Apsišarvavę kantrybe mokiniai bandė atrasti šiltų ir šaltų spalvų tonus, kėlė diskusijos klausimus ir juos įprasmino bandymais:
  • Ar šilta spalva gali pasidaryti šiltesnė? O atvirkščiai?
  • Kas lemia spalvos intensyvumą?
  • Kokia muzikos melodija tinka šioms spalvoms?
  • Kokį pavadinimą galime sugalvoti šviesiai oranžinei ir tamsiai violetinei spalvoms? Čia gimė nauji spalvų pavadinimai, tokie kaip, neskanaus apelsino ir prinokusių šilauogių ir dar daug daug kitų...
    STEAM veiklose mokiniai gilino ne tik pažinimo, bet ir komunikavimo, pilietiškumo, socialines-emocines kompetencijas (įvardydami spalvas, kurios asocijuojasi su maloniomis, o kartais baugiomis emocijomis).
     Kas gali džiuginti mokytojo širdį labiau, nei matyti laimingus mokinių veidus, kuriems dailės pamokoje pagaliau pasisekė sukurti kažką, kas juos pačius džiugina?
     Spalvoto ir visai ne niūriais tonais nuspalvinto rudens mums visiems, miela Kaišiadorių Vaclovo Giržado bendruomene!

Martyna Horbačauskienė

Martyna HORBAČAUSKIENĖ