Energijos generavimas Virsmo salėje

Vasario 7 dieną Jaunųjų tyrėjų klubo nariai vyko į Energetikos ir technikos muziejaus (ETM) naują nuolatinę ekspoziciją "Virsmo salę". Tai naujausia 1000 kv.m. ETM erdvė – interaktyvi ekspozicija apie žmogaus santykį su energija. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi Tesla ritės - didžiausios Baltijos šalyse. Virsmo salė sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu.
    Muziejuje mokiniai daug sužinojo ir išmoko apie elektrą, saulės ir vėjo energiją, atliko gausybę įdomių ir įtraukiančių užduočių. Užduotys demonstravo, kaip yra gaunama elektra, kaip ir kam ji naudojama. Išbandė Tesla rites, sukurdami žaibus elektroninės muzikos pagalba.
    Po ekskursijos muziejuje turėjome laiko įlipti į Gedimino pilies kalną. Nors ir buvo sunku, iššūkį įveikėme. Užlipus į kalną atsivėrę gražus Vilniaus senamiesčio kraštovaizdis. Buvo įdomi ir pilna naujų  žinių  kelionė.
                                       Ugnė Rimkutė, 8a klasė, Austėja Kertenytė, 8b klasė

Skaidrutė Žukauskienė