Žmogaus ir gyvūnų draugystė: teisės ir atsakomybė

    Spalio 4 d. - Pasaulinė gyvūnų diena. Ši diena skirta pagerbti visus gyvūnus, padėkoti jiems už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime suteikiant gyvenimui daugiau spalvų, džiaugsmo ir prasmės. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai.
  Pasaulinę gyvūnų dieną Progimnazijoje mes minime kiekvienais metais. Šiais metais šventė „Mano augintinis“ vyko  spalio 17 d. Progimnazijos kieme ir rudeninėmis spalvomis pasidabinusiame miške. Penktokai  pristatė savo atsivestus, atsineštus augintinius, o miške atliko praktines užduotis. Gamtos pamokų metu  kiekvienas mokinys pristatė savo augintinį - kūrė filmukus, rengė pateiktis apie gyvūnus, piešė savo augintinius. Pamatėme ir išgirdome daug įdomių istorijų, suorganizavome gyvūnų piešinių parodą. Gamtos mokytojos kartu su Progimnazijos bibliotekininke Rasa Rimkuviene vedė integruotas pamokas penktose klasėse „Gyvūnijos ir profesijų pasaulyje“. Šių pamokų metu mokiniai dalyvavo KAHOOT  viktorinoje. Šių viktorinų tikslas - ne tik pasitikrinti turimas žinias, bet ir įgyti naujų. Pamokų  metu ugdomos ne tik žinios, bet ir komandinio darbo įgūdžiai, skatinama draugystė, tarpusavio supratimas, tolerancija draugui, atidumas, susikaupimas bei informacinių technologijų gebėjimai. Tokias  integruotas pamokas su biblioteka mokiniai vertina teigiamai ir laukia naujų.
     Organizuodami šias veiklas stengėmės skatinti abipusę žmogaus ir gyvūno draugystę bei mokyti mokinius  rūpintis savo draugais. Mokiniai suprato, kad gyvūnai, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, baimės, skausmo ir kančios.  
                                                                      Gamtos mokytoja Gražina Ruginienė 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

 

 

Autorius:
Gražina Ruginienė

Nuotraukos:
Gražina Ruginienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos