Tinkama prevencija – daugiau nei pusė darbo

     Be individualaus ar grupinio konsultacinio darbo su mokiniais progimnazijos psichologė ir socialinė pedagogė labai didelį dėmesį savo darbe skiria įvairioms prevencinėms veikloms, akcijoms, stovyklų organizavimui. Šis kelias ilgesnis, rezultatai ne visada matomi iš karto, tačiau jie yra ilgalaikiai ir poveikis vienu metu daromas didesniam mokinių skaičiui. Tinkama prevencija – dažnai nebereikalinga intervencija ir postvencija.
   Šiais metais sausio mėnesį progimnazijoje dėmesys buvo skiriamas penktokų emociniam ugdymui - visos penktos klasės klasės susirinkimų metu dalyvavo prevenciniuose užsiėmimuose apie emocijas ir jausmus, jų atpažinimą bei tinkamus išraiškos būdus.
    Vasarį šeštokai susipažino su streso sąvoka ir streso pasireiškimu mūsų kasdienybėje. Kiek streso mokiniai patiria mokykloje, kas jį kelia labiausiai, kaip su tuo tvarkytis ir, bendrai, kokia tinkama prevencija padėtų užbėgti sunkumams už akių? Į tokius klausimus buvo bandoma atsakyti bendraujant su šeštokais. Beje, prevencines pamokas apie stresą iki mokslo metų pabaigos turės visos 5-8 klasės.
   Kovo mėnesį, kuomet tradiciškai didesnis dėmesys skiriamas patyčių prevencijai: septintose ir aštuntose klasėse kartu su psichologu, socialiniu pedagogu ir mokiniais bus aptariami kasmetinės patyčių apklausos rezultatai, diskutuojama, ieškoma galimų sprendimo būdų toms situacijoms, kurios, remiantis tyrimo rezultatais, kelia didžiausius iššūkius.
     Taip pat planuojama integruota lietuvių kalbos pamoka, kurioje, pasitelkiant literatūrinį kūrinį - knygos jaunimui E. Moreno „Nematomas“ ištrauką, su šeštų klasių mokiniais bus aptariami patyčias mokykloje patiriančio vaiko išgyvenimai.
    Iki mokslo metų pabaigos taip pat dar numatyta gegužės mėnesio akcija „Gegužis – mėnuo be smurto prieš vaikus“, kuomet pertraukų metu įvairių veiklų pagalba bus ugdomas mokinių gebėjimas atpažinti smurtinį elgesį, į jį reaguoti ir kreiptis pagalbos.
     Prevencinių temų aktualumas išryškėja stebint mokinius, bendraujant su jais, sekant visuomenės kontekstą ar tiesiog reaguojant į čia ir dabar nutinkančias situacijas. Ir tai ne tik prevencija – eidamos pas mokinius, bendraudamos su jais mes kuriame tvirtesnį ryšį, kas, ištikus sunkumams, padeda greičiau ir efektyviau suteikti reikalingą pagalbą.
                                                                 Psichologė Aida ir socialinė pedagogė Audronė

Autorius:
Aida Rakauskienė

Nuotraukos:
Aida Rakauskienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas