Erdvėlaivis Žemė

Progimnazijos Jaunųjų tyrėjų klubo nariai rugsėjo 16 d.  dalyvavo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose Kauno technologijų universitete.
KTU paskaitoje „Lietuvos universiteto Fizikos kabinetas“ mokiniams buvo demonstruojami fizikos eksperimentai naudojant senąją Lietuvos universiteto fizikos kabineto įrangą. Progimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo demonstraciniuose bandymuose: pusiausvyros išlaikyme ant besisukančio pagrindo, žaibų demonstravime. Eksperimentinio darbo  „Fizikiniai bandymai KTU Fizikos katedros mokomosiose laboratorijose“ metu laboratorijoje mokėsi dirbti su matavimo prietaisais: slankmačiu, mikrometru, išmatavo įvairių kūnų tankius.
   Dalis mokinių dalyvavo protmūšyje „Kosmoso platybės“, apsilankė Universiteto miestelio bibliotekoje įrengtame pabėgimo kambaryje tema – Saulės sistema.
  Viešnagės KTU metu susipažinome su Lenkijos Seinių, Punsko  mokiniais, atvykusiais į renginį, pasidalinome įspūdžiais, apsikeitėme kontaktais. Gal pažintis taps naujo bendradarbiavimo  pradžia.
  Užsiėmimai Kauno technologijų universitete mokiniams buvo įdomūs ir įspūdingi – smagu prisiliesti prie mokslo pasaulio, bandymus atlikti kartu su studentais, bent trumpam pasijausti universitetinės bendruomenės nariu.

Fizikos mokytoja Skaidrutė Žukauskienė

Skaidrutė Žukauskienė