Žalio taško projektai

Progimnazijos Gamtosauginės mokyklos mokiniai rugsėjo 15 d. dalyvavo Žaliojo taško nuotolinėse  dirbtuvėse, vykdė  eko eksperimentą iš antrinių žaliavų. Projekto metu 6 - 8 klasių  mokiniai pagamino 9 įrenginius -  Camera Obscura.
    Kas yra šis įrenginys? Pirmasis Camerą Obscurą aprašė  Leonardas Da Vinčis.  Ši kamera -  tai uždara, visiškai tamsi dėžė su maža (0,1—0,6 mm skersmens) skylute vietoje objektyvo, pro kurią praėję spinduliai, dėžės viduje sukuria apverstą išorėje esančio daikto atvaizdą. Tai fotoaparato prototipas. Šis procesas to meto žmonėms prilygo tarsi raganavimui ar burtams, nors iš tiesų čia veikia tik tiesiaeigio šviesos sklidimo dėsnis.
    Mokiniai, savo rankomis gamindami šį įdomų įrenginį, praktiškai išbandė, kokie stebuklai slypi paprastuose dalykuose.
    Kviečiame visus ateitį į fizikos kabinetą ir išbandyti Camera Obscura.
                                                                                                                                                                                                Skaidrutė Žukauskienė

Skaidrutė Žukauskienė