Žaliosios vėliavos įteikimo renginys

2021 m. spalio 7 d. Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijai už aktyvią aplinkosauginę veiklą devintą kartą įteikta Žalioji vėliava. Vėliavą įteikė Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Renaldas Rimavičius. Gamtosauginių mokyklų projekte progimnazija dalyvauja nuo 2012 metų. Per šį laiką atlikta daug prasmingų veiklų skleidžiant ekologijos idėjas progimnazijos bendruomenei.
  Įveikiant 2020 - 2021 m. m. nuotolinio mokymosi iššūkius gamtosauginės idėjos buvo nuosekliai puoselėjamos. Praėjusiais mokslo metais vykdytos veiklos pristatytos Žaliosios vėliavos įteikimo renginyje spalio 7 d. progimnazijos aktų salėje.
  Su jomis visus supažindino Gamtosauginės mokyklos koordinatorė Skaidrutė Žukauskienė. Renginio metu išsamiau  respublikinę ekologinę pradinių klasių mokinių konferenciją ,,Žemė - žmonių planeta“ pristatė  pradinio ugdymo mokytoja Renata Sausaitienė. Apie įdomią projektinę veiklą ,,Žmogaus pėdsakas Žemėje“ susirinkusiesiems pasakojo geografijos mokytoja Violeta Krikščiūnienė: mokiniai paruošė pėdas – koliažus, kuriuose pateikė savo matymą apie žmogaus paliekamus pėdsakus mūsų planetoje. Mokytoja atkreipė dėmesį, kad beveik visų mokinių darbuose pastebimos ekologijos temos.
Renginyje prisiminta, jog pavasarį progimnazijos 7 - 8 kl. mokinių  komanda dalyvavo projekte ,,Žaliosios olimpiados odisėja", kur  surinkusi 43 taškus pateko į pusfinalį – laimėjo 3 vietą. Aštuntokės Liepa Staninaitė (8d klasė)  ir Goda Batninkaitė (8a klasė) pasidalijo olimpiados metu pristatytomis praktinėmis veiklomis. Aštuntokai Martynas, Simonas, Justas, Urtė ir Gabrielė  (8d klasė)  pristatė veiklą ,,Tyrėjo dienoje‘‘, kur jiems teko padirbėti su greitaveike filmavimo kamera. Mokinai pademonstravo tyrėjų įgūdžius.
  Progimnazijos Gamtosauginės mokyklos komanda džiaugiasi, kad jų darbas buvo įvertintas ir progimnazija pasipuošė dar viena Žaliąja vėliava.  Progimnazijos Gamtosauginės mokyklos koordinatorė Skaidrutė Žukauskienė