Žemė - mūsų namai

Atėjus pavasariui visi drauge nekantriai stebime ir laukiame gamtos nubudimo – besiskleidžiančių medžių, netrukus sužydėsiančių pavasarinių gėlių, sugrįžtančių paukščių, kuriems skirta daug pavasario švenčių. Tęsiant ilgalaikį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo projektą „Mažojo gamtininko kelionė“, kovo mėnesio tema buvo „Žemė – mūsų namai“.
     Labai svarbu nuo pat mažų dienų suprasti ir mokėti saugoti, tausoti mūsų gamtą. Vaikai kartu su mokytojomis kūrė bendrus plakatus ir piešė piešinius, parodydami, kaip myli savo žemę, kaip ja rūpinasi. Taip pat vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie žemę. Kalbant su vaikais per pamokėles, jie visi pasakojo, kad labai svarbu nešiukšlinti, nelaužyti medžių šakų, neardyti paukštelių lizdų bei atsakingai elgtis miškuose. Tai labai simboliška, nes jau nuo pat mažumės vaikai turi suprasti ir žinoti, kad nuo mūsų pačių priklauso, kokioje žemėje mes gyvensime.
    Atlikdami įvairias veiklas vaikai ugdė socialinius, meninius bei pažintinius įgūdžius ir patyrė daug džiugių emocijų.
    Vaizdo įrašo „Žemė – mūsų namai“ nuoroda https://youtu.be/d4P3v_9INDI
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Lijana Kajauskaitė