Velykos – tai pavasario atgimimo, džiaugsmo, gamtos atbudimo šventė. Krikščionims ji simbolizuoja Kristaus prisikėlimą. Velykų data įvairiais metais gali kisti nuo kovo 22 iki balandžio 25 dienos. Kiaušinis simbolizuoja gyvybę. Margučiai yra Velykų ir bundančios žemės simbolis. Triušis – taip pat Velykų simbolis. Šis gyvūnėlis yra ir gyvybės, vaisingumo, ir net mėnulio simbolis. O juk pagal mėnulį ir skaičiuojama Velykų data!
Velykų rytą tie, kurie buvo susipykę, stengiasi susitaikyti, vieni kitų atsiprašyti. Raudona margučių spalva simbolizuoja gyvybę, taiką ir ramybę, juoda – žemę, mėlyna – dangų, žalia – bundančią gamtą, geltona – pribrendusius javus.
O ką apie Velykas žino pradinukai? Net 52 antrų - ketvirtų klasių mokiniai varžėsi bibliotekos viktorinoje „Velykos aplink pasaulį“, kurioje ne tik demonstravo savo žinias, bet ir sužinojo daug naujų ir įdomių dalykų apie šv. Velykas, papročius ir tradicijas Lietuvoje bei pasaulyje. Juk ne kiekvienas žino, kur yra Velykų sala?, kas yra lalavimas arba kiek sveria didžiausias kiaušinis pasaulyje? O kokioje šalyje per Velykas marginami ne tik kiaušiniai, bet ir viščiukai?
Šauniausiai savo žinias, išmintį ir miklumą bibliotekos Kahoot viktorinoje pademonstravo ir prizus bei sveikinimo raštus laimėjo:
1 vieta- Emilija Bilazaraitė, 4e klasė,
2 vieta - Domantas Jurevičius ir Faustas Janiulis, 2b klasė,
3 vieta – Ema Griškevičiūtė ir Milda Tomkutė, 2b klasė.
Bet svarbiausia ne laimėti, o išdrįsti varžytis, mesti iššūkį vyresniems ir jaunesniems, įgyti patirties ir sužinoti naujų dalykų. Čia ir yra didžiausias laimėjimas.