Kad visiems mokykloje būtų saugu ir gera

Kiekvienais metais kovo mėnuo tradiciškai skiriamas atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į patyčių problemą jaunimo tarpe. Šį mėnesį, vesdamos prevencines pamokas mokiniams progimnazijoje, taip pat stengėmės paliesti šią temą. Penktose klasėse su mokiniais prisiminėme patyčių apibrėžimą ir svarbiausius punktus, kaip jas atskirti nuo kito netinkamo elgesio, aptarėme įvairias situacijas, modeliavome galimus sprendimo būdus. Šeštose klasėse bandėme paneigti arba patvirtinti visuomenėje sklandančius mitus patyčių tema, diskutavome. Su septintokais prisiminėme patyčių socialiniuose tinkluose problemą ir kūrėme saugaus bendravimo internete taisykles. Aštuntose klasėse didžiausią dėmesį skyrėme darnių santykių kūrimo būtinybei ir sudarėme „sveikų“ ir „nesveikų“ santykių pavyzdžių rinkinuką. Dėmesio skyrėme kiekvienai klasei, o užtvirtindami aptartas temas mokiniai patyčių prevencijos tema savarankiškai paruošė daug gražių ir informatyvių plakatų. Su mokinių darbais galite susipažinti, peržiūrėdami nuotraukas.
                                Psichologė Aida ir socialinė pedagogė Audronė

Aida Rakauskienė