Pažįstu, tyrinėju, atrandu

• Paskelbta: 2024-01-28
  • Kategorija: STEAM
         Mažieji tyrinėtojai atliko bandymus su įvairiais daiktais. Kėlė hipotezę, norėdami išsiaiškinti, kodėl vieni daiktai skęsta, o kiti - plūduriuoja vandens paviršiuje? Ar visi daiktai skęsta? Norėdami tai sužinoti, į indą su vandeniu dėjo įvairius daiktus. Dedant spėliojo, kas plauks, o kas nuskęs.  Išsiaiškino, kodėl apelsinas su žievele vandenyje plūduriuoja, o be jos nuskęsta. Stebėjo, kas nutiks su riešutu, vata, mediniu pagaliuku, saldainiu, kai įmes juos į vandenį. Išsiaiškino, kad oro tarpas daiktuose leido jiems plūduriuoti! Įsitikino, ir suprato, kad sunkūs daiktai skęsta, o lengvi laikosi vandens paviršiuje. Mokėsi klausyti ir mąstyti. Kūrybinei užduočiai atlikti pasirinko tuos pačius daiktus. Vaikai sukūrė koliažą ,,Jūra”.
    Atlikome bandymus visose priešmokyklinio ugdymo grupėse. Namuose vaikai kartu su šeimos nariais atliko eksperimentą su pasirinktais daiktais. Savo įspūdžiais dalinosi finalinėje ekspermentų popietieje.Visi džiaugėsi naujais atradimais ir apdovanojimais!

Violeta Lekavičienė

PUG mokytojos Violeta ir Lijana, padėjėjos Dalia ir Inga