Dvarų kultūros ir finansinio raštingumo pamoka

• Paskelbė : Rita Žukauskaitė
  • Paskelbta: 2022-02-17
  • Kategorija: Renginiai

Rudens saulės nušviestų margasalvių medžių keliu spalio mėnesį 6a klasės mokiniai su klasės vadove R. Medvedeviene vykome į  ekskursiją Užutrakio dvare. Pirmą kartą pamatėme nuostabaus grožio grafų Tiškevičių rūmus, prancūzų architekto E. F. Andre kurtą parką, besiglaudžiantį prie Galvės ežero vandenų. Visur vaikščiojome su gide ir klausėmės pasakojimo apie Tiškevičių gyvenimą, jų kuriamus dvarus, jų finansinę išmonę. Buvo įdomu sužinoti, jog dvaro šeimininkai visuomet rūpinosi savo darbininkais bei jų šeimomis. Kam nors susirgus ponia Tiškevičienė nusiųsdavo žmogui daktarą, nors tais laikais tokia paslauga buvo be galo brangi. Sužinojome, kad Tiškevičiai turėjo ir daugiau dvarų, net už Lietuvos ribų.
  Sukurti dvarai - tai ir darbo vietos to krašto žmonėms, ir kultūros bei mokslo židiniai. Edukaciniame centre turėjome pamoką „Tiškevičių finansinis raštingumas – finansinio raštingumo pamoka šių laikų žmogui“. Dabar Užutrakio dvaras ir jo aplinka yra gražiai sutvarkyti. Norint apžiūrėti visą teritoriją turbūt prireiktų daugiau laiko. Pabaigę ekskursiją dvaro rūmuose visi kartu ėjome į kavinę, kažkada buvusią Tiškevičių virtuvę, ir valgėme labai skanius karaimiškus kibinus. Tada atsisveikinome su gide Barbara Pavlova, kuri yra ir „iFuture Investments“ finansų konsultantė, bei patraukėme atgal į Kaišiadoris. Vakare tėvai galėjo klausytis vebinaro „Užaugink sėkmingą vaiką“, o mes dar kelioms klasės valandėlėms parsivežėme medžiagos aptarimui.

Miglė Valčiukaitė, 6a klasė