Solidarumą išreiškėme dėvėdami skirtingas kojines

Pasaulinės dauno sindromo dienos simboliu tapo skirtingų kojinių porų mūvėjimas. Tokia išraiška pasirinkta neatsitiktinai - Dauno sindromą turinčių žmonių 21-ojoje chromosomų poroje yra papildoma, trečioji chromosoma. Data pasirinkta taip pat neatsitiktinai - kovo, trečiojo metų mėnesio, 21 diena.
     Mokinių komiteto inicijuotoje akcijoje šiandien mūvėjome skirtingų spalvų bei raštų kojines. Tokiu būdu ne tik paminėjome Dauno sindromą turinčių vaikų ir suaugusiųjų unikalumą, bet ir aktyviai siekėme, kad Progimnazijos bendruomenė ugdytųsi toleranciją ir pagarbą kitoniškumui, kurios mažina atskirtį ir padeda kurti sveiką visuomenės požiūrį į žmones su šia negalia.
     Be to tai gera žinia išsiblaškiusiems - nereikia ryte ieškoti dviejų vienodų kojinių.
                                 Mokinių komitetas

Lina Kasperavičienė