Minėjome Tarptautinę Raštingumo dieną

Rugsėjo 8 dieną kartu su progimnazijos 4-tų klasių mokiniais minėjome Tarptautinę raštingumo dieną. Mokiniai dalyvavo bibliotekos veikloje „Sudėtingos rašybos žodžių varžytuvės“. Varžytuvėse dalyvavo 64 ketvirtokai. Mokiniai pradžioje susipažino su šios svarbios pasauliui dienos istorija, sužinojo, kad Kuba, Estija ir Latvija pripažintos raštingiausiomis pasaulio šalimis, o Lietuvoje gyvena 99,7 procentai raštingų žmonių. Pasidomėjome, o kur gyvena neraštingiausi žmonės? Tai Afrikos šalyse.
     Žodžių varžytuvėse 4-tų klasių moksleiviams reikėjo parašyti 25 sudėtingos rašybos žodžius ir taip pasitikrinti savo gebėjimus. Džiugu, kad progimnazijos ketvirtokai VISI taisyklingai rašo žodį AČIŪ, SĄŽINĖ. Smagu paskelbti laureatus! 25 žodžius iš 25 taisyklingai parašė 4c klasės mokinė EMA ŠADURSKAITĖ . Po 23 žodžius – DEIMILĖ RAMANAUSKAITĖ ir  TEJA SASNAUSKAITĖ. Puikiai sekėsi 4a klasės mokinėms AISTEI KVIETELAITYTEI bei EMILIJAI BUNEVIČIŪTEI, 4d klasės mokiniui SIMUI ULANAVIČIUI.
       Mokiniai dar kartą  įsitikino, kad raštingam žmogui lengviau pažinti pasaulį – toks žmogus gali jaustis laisvas.

Rasa Rimkuvienė

Rasa Rimkuvienė