Meninio skaitymo konkursas

• Paskelbė : Rita Žukauskaitė
  • Paskelbta: 2022-02-17
  • Kategorija: Pradinis ugdymas

Jau tradicija tapo kiekvieną rudenį progimnazijoje organizuoti 1 – 4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursą. Jo tikslas – skatinti mokinius domėtis lietuvių kalba ir literatūra, ugdyti jų sakytinę kalbą, puoselėti meninio žodžio suvokimą. Ne išimtis buvo ir praėjęs penktadienis. Atskiruose progimnazijos pastatuose vyko pradinių klasių meninio skaitymo konkursas „Žodžiai iš vaiko širdies“. Konkurencija buvo didžiulė, nes konkurse dalyvavo po du geriausius kiekvienos klasės skaitovus (iš viso 40 mokinių). Visi skaitovai buvo puikiai pasiruošę, o konkurso komisiją jie nustebino skaitomų kūrinių įvairove. Komisijai teko ir labai atsakingas darbas –  klausytis, ar skaitovas kalba garsiai, aiškiai, organiškai (natūraliai), ar geba įtaigiu žodžiu, mintimi ir emocija perteikti pasirinkto kūrinio nuotaiką ir mintį, kokia kalbos kultūros kokybė, sceninė laikysena ir pan.
  Raiškus, meniškas, jautrus skaitovų žodis suvirpino komisijos narių širdis, todėl jai buvo labai sunku išrinkti po tris 1 - 2 klasių grupėje ir po tris 3 - 4 klasių grupėje konkurso laureatus (atskiruose progimnazijos pastatuose), kurie dalyvaus Kaišiadorių rajono meninio skaitymo konkurse. Visi dalyviai ir juos ruošę mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojai diplomais ir atminimo dovanėlėmis.
Nuoširdžiai dėkojame skaitovams už meniškai pasakytą žodį, šypsenas, gerą nuotaiką, o jų šauniems mokytojams ir tėveliams – už pagalbą pasirenkant kūrinius ir ruošiantis konkursui.
Geriausiai atskleisti meninio žodžio raišką 1-2 klasių grupėje pasisekė:
2a klasės mokinei Adrijai Jurkūnaitei (mokytoja Jūratė Šimienė);
2b klasės mokiniui Adui Raudeliūnui (mokytoja Lina Alionienė);
2b klasės mokinei Gustei Markevičiūtei (mokytoja Lina Alionienė);
2c klasės mokinei Deimilei Ramanauskaitei (mokytoja Daiva Matačiūnienė);
2d klasės mokiniui Viliui Vakariui Kašelioniui (mokytoja Aušra Samoškaitė);
2e klasės mokiniui Adamui Šliužui (mokytoja Jolanta Gurskaitė).
3-4 klasių grupėje:
3c klasės mokinei Guosnei Džekčioraitei (mokytoja Jolita Aleknavičiūtė);
3d klasės mokiniui Rapolui Ramanauskui (mokytoja Daiva Derškutė);
3e klasės mokinei Patricijai Žiužnytei (mokytoja Jūratė Šeškevičienė);
4b klasės mokiniui Simui Kazanavičiui (mokytoja Rasa Mackevičienė);
4c klasės mokinei Kotrynai Laisvei Gurskaitei (mokytoja Aušra Černiauskienė);
4d klasės mokiniams Salvijui Stravinskui ir Ievai Brazinskaitei (mokytoja Nijolė Šatrauskienė).
Sveikiname visus skaitovus, patekusius į rajoninį turą, ir linkime jiems sėkmės!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Žukauskaitė