„Kodėlčiukų“ Blynų diena!

Jau keletą metų ikimokyklinio ugdymo „Kodėlčiukų“ grupės vaikai švenčia Blynų dieną. Nuo pat ryto vyksta pokalbiai apie mūsų papročius – kas yra Užgavėnės, ką simbolizuoja Lašininio ir Kanapinio dvikova, kas yra Morė ir kodėl ją reikia sudeginti, bei, žinoma, koks pagrindinis Užgavėnių patiekalas.
   Prisiminę tradicijas vaikai aptaria ingredientus, reikalingus skaniausiems blynams kepti bei pasiskirsto darbus. Kol vieni maišo miltus su cukrumi, kiti plaka kiaušinius ir galiausiai pagaminę tešlą patys kepa blynus. Po sunkaus darbo ateina ir skanioji dalis – degustacija, o kai gamino tikri virtuvės šefai, tai blynai būna patys skaniausi.
   Sočiais pilvais ir rimtai nusiteikę, vaikai persirengia į velniukus bei raganaites ir triukšmingai dainuodami, šokdami, grodami, plodami bando išgąsdinti žiemą, kad ji pabėgtų iš mūsų kiemo ir sugrįžtų tik kitais metais. Šiemet žiema bando priešintis, tačiau tikime, kad vis dažnėjantys saulės spinduliai sušildys žemę ir prikvies pavasarį.
     IUG mokytoja Vilija Kudrevičiūtė, mokytojos padėjėja Virginija Drumstienė

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininke Vilija Kudrevičiūtė