Žemė - mūsų namai

  • Paskelbta: 2022-03-18

Pasaulinė Žemės diena – viena svarbiausių aplinkosauginių švenčių. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose, išskyrus poliarines sritis. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena.

Progimnazijoje 6-tų klasių mokiniai dalyvavo integruotame gamtos (mokytojos Gražina Ruginienė, Janina Krutkevičienė), dailės (mokytoja Jūratė Kapcevičiūtė) ir bibliotekos (bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė) projekte tema – „Žemė – mūsų namai“. Mokiniai savo mintis ir lūkesčius perkėlė į piešimo popieriaus lapą, kurie virto virtualia piešinių paroda, o žinias ir loginį mąstymą pademonstravo Kahoot protmūšyje. Žemės dienos edukacijomis, parodomis, diskusijomis norima paskatinti mokinius saugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Kiekvieno mūsų maži darbai – vandens, popieriaus, elektros, šilumos taupymas, naujų ekologiškų technologijų naudojimas – gali padėti  tausoti nuolat senkančius žemės išteklius ir  prisidėti prie planetos išsaugojimo.

Kviečiame į virtualią parodą:
https://drive.google.com/file/d/1D1wTidjKUtzTi8d4ZYJq9VSkZVqTc-Ta/view?usp=sharing

Bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė

Autorius:
Rasa Rimkuvienė

Nuotraukos:
Gražina Ruginienė

Nepamirškite padėkoti autoriui