Kas tie šiaudų batai ir kodėl žalioj girioj tamsu?

Socialinis kultūrinis kryptingumas – vienas iš priešmokyklinio ugdymo programos įgyvendinimo principų: ugdymas grindžiamas žmogiškosiomis, tautinėmis ir pilietinėmis vertybėmis, orientuotas į vaiko gyvenimui reikalingų socialinių kultūrinių kompetencijų plėtojimą. Nors etnokultūrinis vaiko ugdymas pirmiausia prasideda šeimoje, kur mažylis išmoksta gimtosios kalbos ir sužino apie šeimos tradicijas, labai svarbu, kad ugdymo įstaigoje vyktų tęstinumas ir vaikas būtų supažindinamas su etnine kultūra.
    Vaikai daug greičiau suvokia senovės palikimo grožį, kai patys veikia ir dalyvauja. PUG ,,Drugeliai“ ugdytiniai kasdienėse ugdomosiose veiklose išmoko lietuvių liaudies ratelių ir žaidimų, diskutavo apie praeitį ir dabartį. Klasės spintoje atradę  tautinius kostiumus, noriai juos matavosi. Salėje smagiai šoko lietuvių liaudies ratelius ,,Šiaudų batai“, ,,Tamsu, tamsu žalioj girioj tamsu“ ir žaidė žaidimą ,,Katinas ant pečiaus sėdėjo“.
   Taip mažiesiems puoselėjamos lietuvių liaudies tradicijos, ugdoma meilė savo kraštui ir papročiams.
                                 Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta

Violeta Lekavičienė