Tiriamoji veikla „Medžiai – mūsų draugai“

Ruduo – vienas palankiausių sezonų stebėti gamtos pokyčius. Rudenėjančiomis spalvomis nusidažę medžiai pakvietė ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikus į pažintinę – tiriamąją veiklą „Medžiai  - mūsų draugai“.
     Medžiai – neatskiriama mūsų aplinkos dalis, gyvybės žemėje šaltinis. Gražūs rudens orai leido daug laiko praleisti gryname ore ir plėsti pažintinę kompetenciją: vaikai stebėjo bei tyrinėjo mokyklos teritorijoje ir miške augančius lapuočius ir spygliuočius medžius, juos lygino pagal aukštį, kamieno storį, spygliukų ilgį ir kt. Ieškojo ir įvardino žinomus medžius, glostė jų kamienus, pajausdami grublėtą paviršių, priglaudę ausis klausėsi, apie ką „kalba“ medžiai. Spalvotų lapų įvairovėje bandė surasti nurodyto medžio lapus, juos skaičiavo, rūšiavo pagal spalvą ir formą. Žaisdami „Miško detektyvus“ ieškojo gilių, kaštonų, kankorėžių, tyrinėjo juos padidinamuoju stiklu, rinko statistinę informaciją, o rezultatus fiksavo lentelėje.
    Grįžę į gupes ugdytiniai, padedami pedagogų, knygose ir internete ieškojo detalesnės informacijos apie medžius, žiūrėjo pažintinius filmukus, žaidė stalo bei kompiuterinius žaidimus. Skaitmeninės technologijos didino ugdytinių susidomėjimą, gerino mokymosi kokybę. Meninio ugdymo mokytojos dėka vaikai gilino žinias apie medžius klausydamiesi medžių lapų šlamėjimo, dainuodami ritmingas dainas apie rudenį.
     „Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“. Čia vaikas patiria naujų atradimų, čia jam gimsta daug minčių, čia skatinama jo kūryba. Tiek lauke, tiek grupėse vaikai išbandė įvairias veiklas, kurios skatino vaikus būti smalsiais, domėtis, mąstyti, žaisti, užmegzti  ryšį su juo supančiu pasauliu.
                                                                        Priešmokyklinės grupės mokytoja Danguolė Šiaulienė