Ketvirtokai mini Tarptautinę Raštingumo dieną

Tarptautinė Raštingumo diena švenčiama rugsėjo 8-ąją UNESCO iniciatyva nuo 1966 metų. Šią dieną minimi ir pagerbiami tie, kurie atnešė pasauliui raštingumą ir visi mokytojai, kurie dabar moko kitus.
     Raštingu vadinamas žmogus, mokantis rašyti ir skaityti, gebėti rišliai bendrauti, skaičiuoti.
    Progimnazijos ketvirtokai nepraleido progos paminėti šią dieną. Pasitarę su mokytojais nusprendėme, kad paminėjimas taptų produktyvus ir naudingas visiems mokiniams, koridoriaus lentoje rašėme sudėtingos rašybos lietuvių kalbos žodžius. Bet neužteko juos tik parašyti. Kadangi mūsų mokiniai kūrybingi, meniški, tai juos sugalvojo dar ir papuošti.
     Kalba – vienas svarbiausių tautos požymių greta istorijos ir papročių. Norint, kad ji gyvuotų, reikia išsaugoti jos vartojimą, siekti visuotinio raštingumo. Juk raštingam žmogui lengviau pažinti pasaulį – toks žmogus gali jaustis laisvas.

Rasa Rimkuvienė

Rasa Rimkuvienė