Vasario 16-osios bendrystė

Šiemet Vasario 16-ąją ir vėl minėjome ne vieni, o su Mažeikių r. Viekšnių gimnazijos ketvirtokais. Su jų mokytoja Violeta susipažinome „Bendradarbiaujančių klasių“ projekte, kuris skirtas sukurti vaikams įspūdingas bendras pamokas. Bendradarbiavimo pamokai ruoštis pradėjome dar prieš savaitę. Kūrėme eilėraščius apie Lietuvą. Viekšniškiai kūrė ketureilius, o mes išbandėme haiku stilių. Vėliau savo kūrinius mokiniai iliustravo ir rezultatas puikus! Su mokinių kūryba galite susipažinti čia: https://padlet.com/jsimiene/kuriu-lietuvai-lz8ca6wdu13k2w7q
    Nuotolinę pamoką pradėjome Lietuvos Respublikos himnu. Vėliau viekšniškiai papasakojo apie jų rajone gyvenusį ir dirbusį Nepriklausomybės akto signatarą Mykolą Biržišką. O mes pasidalinome Mato M. atrastu faktu, kad Kaišiadorių rajone, Paparčiuose, trumpai klebonavo kitas signataras Alfonsas Petrulis. Įdomu, kad bendroje 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų nuotraukoje M. Biržiška ir A. Petrulis stovi šalia. Po pristatymų mokiniai skaitė savo kūrybą. Vėliau mokiniai rungtyniavo Kahoot viktorinoje. Šiais metais pergalę laimėjo mūsų draugai viekšniškiai. Pamoką užbaigėme palinkėjimais Lietuvai, kuriuose sudėjome į „žodžių sodus“.
Buvo smagu susitikti su seniai matytais draugais ir švęsti Vasario 16-ąją.
         4a klasės mokytoja Jūratė Šimienė

Jūratė Šimienė