Knygos padeda rasti atsakymus

Balandžio 2-oji nuo 1967 m. pasaulyje minima kaip Tarptautinė vaikų knygos diena ir švenčiama kartu su pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno (1805–1875) gimtadieniu.
     Progimnazijoje šią dieną minėjome visą savaitę integruodami į lietuvių kalbą, skaitymo skatinimą. Bibliotekoje vyko integruotos pamokos 2-3 klasių mokiniams. 2-tokai keliavo po pasakų karalystę, susipažino su Hanso Kristijano Anderseno biografija, gyvenimu, kūrybos bagažu. Sužinojo, kiek pasakų parašė pasakų tėvas, į kiek kalbų yra išverstos jo pasakos. Mokiniai kūrė pasakoms pavadinimus, skaitymo žinias ir gebėjimus demonstravo KAHOOT viktorinoje “Pasakų skrynia“, tobulino informacinių technologijų gebėjimus naudojant planšetinius kompiuterius. 3-čiokai atliko komandines užduotis surandant knygos autoriui knygos pavadinimą, mokėsi lentynoje susirasti knygą, demonstravo žinias apie perskaitytas knygas. Pamokos pabaigoje prisiminėme ir diskutavome: Kodėl verta skaityti knygas? Mokinių mintys:
-          Knygos gerina iškalbą ir fantazijas;
-          Geriau išmoksti skaityti ir kalbėti;
-          Sužinome daug naujų ir įdomių žodžių;
-          Išmoksti skaityti, rašyti, taisyklingai kalbėti;
-          Knygos padeda rasti atsakymus;
-          Žmogus daugiau išsilavina ir sužino daugiau žodžių;
-          Knygos gali atstoti draugą;
-          Knygos daro mus išmintingesniais...

Rasa Rimkuvienė

Rasa Rimkuvienė