Pilnas žodžių rėtis

Kiekvienais metais vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje minimos Lietuvių kalbos dienos. Šiemet jau devintą kartą visoje Lietuvoje vyko renginiai, skirti lietuvių kalbai, istorijai ir kultūrai.
   Kaišiadorių viešoji biblioteka kovo 12 d. organizavo proto mūšį „Pilnas žodžių rėtis“, skirtą gimtosios kalbos dienoms paminėti. 5a klasės mokiniai dalyvavo renginyje: susiskirstę į komandas, atsakinėjo į įvairius klausimus apie Kaišiadorių krašto tarmiškus žodžius, pirmuosius lietuvių kalbos žodyno leidėjus, frazeologizmus, senuosius ir nykstančius žodžius, abėcėlės raides. Nugalėjo komanda „Kas bus, tas bus“. Mokiniai visi kartu pasidžiaugė mus vienijančia gimtąja kalba.
    Bibliotekoje dar aplankė klasės draugės Elžbietos šeimos narių R. ir V. Brazių antikvarinių drožtukų parodą ir pasigrožėjome daugiau nei 253 skirtingais ir unikaliais drožtukais.

Violeta Prokarenkienė

Violeta Prokarenkienė