Namų darbai - mokytojams ar mokiniams?

Štai ir įvyko Mokinių komiteto inicijuota akcija „Savaitė be namų darbų“. Akcijos idėja, gimusi dar kovo mėnesį, balandžio pradžioje buvo pristatyta progimnazijos administracijos ir Mokinių komiteto atstovų susitikime „Emocija +“. Susitikimo metu, mokiniai dirbo grupėse – mėgino atrasti namų darbų pliusus ir minusus. Pristačius grupinius darbus prieita išvada, kad kaip ir viskas gyvenime, taip ir namų darbai – negali būti vertinami tik gerai arba tik blogai. Mokiniai puikiai suprato, kad namų darbai reikalingi ne mokytojams, o jiems siekiant pagilinti ir įtvirtinti jau turimas žinias. Diskusijos metu prieita susitarimo – organizuoti akciją, tačiau jos metu tradicinius namų darbus pakeičiant kitokiais. Kiekviena klasė gavo bendrą užduotį – parengti refleksijas (pristatymus), apie tą, ką nuveikė turėdami daugiau laisvo laiko, kai nereikia ruošti namų darbų.
    Gegužės 5 dieną, aktų salėje, vyko antrasis administracijos ir Mokinių komiteto atstovų susitikimas „Emocija +“, skirtas iniciatyvos „Savaitė be namų darbų“ refleksijai. Džiaugiamės mokinių kūrybiškumu, pristatant klasių mini projektus. Smagu, kad beveik visos progimnazijos 5-8 klasės buvo atsakingos ir atvyko pristatyti savo atliktus darbus. Pristatymai atskleidė, kad mokiniai daugiausia atsiradusį laisvą laiką išnaudojo aktyvioms pramogoms su šeima ar draugais gamtoje, daugiau dėmesio skyrė savo augintiniams, knygų skaitymui. Džiugina tai, kad kompiuteriniai žaidimai vaidino antraeilį vaidmenį.
     Džiaugiamės savo mokinių kūrybiškumu ir atsakingu požiūriu į susitarimus. Laukiame naujų idėjų!

Miglė Balčiūnaitė - Kazanavičienė

Miglė Balčiūnaitė - Kazanavičienė