<strong>Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija</strong>

Patirti, pažinti ir augti

    Jau tapo tradicija, kad kiekvienų mokslo metų pabaigoje Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos švietimo pagalbos specialistės organizuoja vasaros užimtumo stovyklas, kviesdamos mokinius vasaros atostogas pradėti naujomis patirtimis ir prasmingu laiku kartu. Šiais metais birželio 8-22 dienomis organizuotoje terapinio patyrimo stovykloje TERAPIADA dalyvavo daugiau nei keturiasdešimt pradinių bei 5–6 klasių mokinių. Stovykla buvo organizuojama dviem pamainomis, kurių kiekviena truko po penkias darbo dienas.
   Pagrindinis stovyklos tikslas – stiprinti mokinių emocinę gerovę, socialinius įgūdžius ir pasitikėjimą savimi, suteikiant galimybę saugioje ir palaikančioje aplinkoje pažinti įvairius terapijos būdus bei patirti jų teikiamą naudą. Štai kokias terapijas mokiniai patyrė.
    Gyvūnų terapijos dieną stovyklautojai lankėsi Perlinių danielių parke, kur maitino, glostė gyvūnus, stebėjo jų elgesį ir mokėsi atsakingo rūpinimosi jais.
Dienomis, skirtomis emocijų pažinimui ir atsipalaidavimui, mokiniai lankėsi MO muziejuje, kur pradinukai edukacijoje „Kaip atrodo jausmas?“ mokėsi atpažinti savo emocijas ir jas įvardyti, o vyresnieji – edukacijoje „Ramybės laboratorija: Mindfulness meno patyrimas MO muziejuje“ išbandė dėmesingo įsisąmoninimo ir atsipalaidavimo praktikas.
„Oskaro“ ir „Auksinio gaublio“ apdovanojimus pelniusio latvių kurto animacinio filmo „Potvynis“ peržiūra nepaliko abejingų ne tik vaikų, bet ir juos atlydėjusių suaugusiųjų. Be žodžių filme perteikta draugystės tema, pagalba vieni kitiems, kitokių žmonių priėmimas po filmo paskatino kartu su mokiniais vėl prisiminti svarbiausias žmogiškąsias vertybes.
Pasakų terapijos dieną mokiniai lankėsi „Vėjų fėjos“ sodyboje ir dalyvavo edukacijoje „Iš pasakų skrynios“, kur pasitelkdami vaizduotę ir kūrybiškumą pasinėrė į pasakų pasaulį.
Meno terapijos veiklose mokiniai lipdė iš molio, gamino puodelius, dubenėlius bei įvairius pakabukus ir mokėsi save išreikšti per kūrybą.
    Tiek mažųjų, tiek vyresniųjų stovyklas pabaigė pojūčių terapijos žygiai Aleksandriškių basakojų taku, kur basomis mokiniai tyrinėjo įvairius gamtos paviršius, lavino pojūčius, dėmesingumą ir mėgavosi buvimu kartu gamtoje.
    Stovykla TERAPIADA buvo ne tik turtinga įvairiomis veiklomis, bet ir prasminga dėl patirtų pojūčių bei įgytų įgūdžių. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems mokiniams už gerą nuotaiką, edukatoriams – už įdomias ir prasmingas veiklas, o progimnazijos švietimo pagalbos specialistėms bei mokinio padėjėjoms – už tikėjimą savo darbu ir atiduotą širdį. Visiems linkime šiltos, saugios ir turiningos vasaros!
                                                                Psichologė Aida

 

 

Autorius:
Aida Rakauskienė

Nuotraukos:
Aida Rakauskienė, Jurgita Džekčiorienė, Jurgita Keblikienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas