Erdvėlaivis Žemė 2023

Birželio 9 dieną progimnazijos 6-8 klasių mokiniai dalyvavo mokslo festivalio "Erdvėlaivis Žemė 2023" uždarymo šventėje. Jau dvidešimtą kartą vykstančiame didžiausiame šalies mokslo populiarinimo renginyje mokiniai susitinka su mokslininkais, išradėjais, inovatoriais. Festivalis - tai mokslo šou, su įvairių mokslo sričių komponentais .
   Mokslo festivalio  "Erdvėlaivis Žemė 2023" uždarymo šventė vyko  VDU botanikos sode. Progimnazijos mokiniai dalyvavo lietuviškos dainos sąspietyje/flashmob‘e „Rock‘n‘ DAINA.LT., išbandė save N2 Challenge žaidynėse, varžybų programoje: užduotis su ledu, levitronas, vakuuminė patranka, „sprogstančių“ įtaisų neutralizavimo iššūkis. Žaidynėse azartiškai dalyvavo trys progimnazijos komandos. Mokiniai stebėjo Varšuvos Koperniko centro mokslo šou „Mokslinė šventė“.
   Renginio vedėjai – šeimininkai paruošė ir gimtadienio šventę. Jie demonstravo trumpus eksperimentus naudodami gimtadienyje rastus daiktus: papuošimus, saldumynus, gaiviuosius gėrimus, kokteilių ruošimo priemones.
    Sužinojome, kaip mokslo eksperimentai gali tapti susitikimų su draugais programos dalimi.

Fizikos mokytoja Skaidrutė Žukauskienė

Skaidrutė Žukauskienė