Žemė - mūsų namai

Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose, išskyrus poliarines sritis. Pasaulinė Žemės diena – viena svarbiausių aplinkosauginių švenčių.
    Progimnazijos 6-tų klasių mokiniai dalyvavo integruotose gamtos (mokytojos Gražina Ruginienė, Janina Krutkevičienė) ir bibliotekos (bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė) pamokose tema – ,,Žemė – mūsų namai. Mokiniai savo žinias ir loginį mąstymą pademonstravo Kahoot protmūšyje. Išklausė paskaitas ,,Miškas - ne tik mediena“, ,,Ar miške mes esam svečiai?” ir kt. Mokiniai dalyvavo ir organizacijos „Žaliasis taškas“ organizuojamose edukacijų ciklo „Žaliasis raštingumas“ kūrybinėse dirbtuvėse.
     Žemės dienos edukacijomis, diskusijomis norima paskatinti mokinius saugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Kiekvieno mūsų maži darbai – vandens, popieriaus, elektros, šilumos taupymas, naujų ekologiškų technologijų naudojimas – gali padėti  tausoti nuolat senkančius žemės išteklius ir  prisidėti prie planetos išsaugojimo.

Gražina Ruginienė

Gražina Ruginienė