Mažieji atranda kosmosą

Kosmosas vaikams – nauja, nežinoma ir ypač patraukli tema. Ji lavina fantaziją, kūrybiškumą. Mūsų ugdytiniai yra labai smalsūs ir trokšta pažinti mus supantį pasaulį, sužinoti jo platybes. Priešmokyklinių grupių „Pelėdžiukai“, „Drugeliai“, „Obuoliukai“ bei ikimokyklinės grupės „Kodėlčiukai“  ugdytiniai visą savaitę įgyvendino projektą „Mažieji atranda kosmosą“. Vaikai kartu su mokytojomis studijavo paruoštą medžiagą, patys rinko informaciją apie saulės sistemą, planetas ir kosmoso platybes. Aiškinosi, kiek planetų sudaro saulės sistemą, kurioje planetoje yra gyvybė, kuri planeta karščiausia,  kuri arčiausiai žemės, kuri labiausiai nutolusi ir kt. Patys gamino saulės sistemas, raketas, kosminius laivus. Stebėdami edukacinius filmukus, sužinojo, kokiais prietaisais galima stebėti žvaigždes ir žvaigždynus, kuo skrendama į kosmosą, kokia apranga reikalinga kosmonautams ir pan. Smagu, kad projekte dalyvavo ne tik vaikai, bet ir jų  tėveliai, kurie padėjo perteikti medžiagą vaikams, kartu su jais kūrė planetas, gamino įvairius darbelius kosmoso tema.
     Ar kada nors svajojote nuskristi į kosmosą? Priešmokyklinukai tikrai taip!!! Projektą užbaigėme nuostabia pažintine, interaktyvia edukacine veikla „Kosminis skrydis vaikams“, kurios metu turėjome galimybę pasijusti astronautais, dalyvauti kosminėje viktorinoje, sutikti įspūdingą robotą. Kupini įspūdžių sugrįžome į Žemę, nuostabiausią ir gražiausią planetą visoje kosminėje erdvėje.
    Projekto „Mažieji atranda kosmosą“ veiklų pristatymas  https://youtu.be/4s8mAj7vTGM

Priešmokyklinės grupės mokytoja Danguolė Šiaulienė