Švęskime Lietuvą

• Paskelbta: 2024-03-14
  • Kategorija: Renginiai
     Kovas – pirmasis kalendorinio pavasario mėnuo, dovanojantis pirmuosius taip išsiilgtus šiltesnius saulės spindulius, sugrįžusių paukščių rytines melodijas, bundančių augalų pumpurus. Kasmet kovo mėnuo mums – lietuviams primena vieną ypatingai svarbų įvykį – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.
     Šiais metais Lietuvos nepriklausomybės dieną Progimnazijoje vyko patriotinių dainų konkursas „Švęskime Lietuvą“. Mokytojo Česlovo Kriščiūno vadovaujami septintų ir aštuntų klasių chorai iš širdies dainavo visiems lietuviams gerai žinomas dainas: „Kur bėga Šešupė“, „Aš verkiau parimus“, „Žemėj Lietuvos“, „Oi neverk, motušėle“, „Ąžuolėlio šakos linko“. Prieš klasės chorui atliekant dainą, mokiniai skaitė kartu su istorijos mokytojomis Violeta Prokarenkiene bei Irena Bagdzevičiene parengtus pranešimus apie 1990 m. kovo 11 – osios įvykius.
      Pilnutėlėje Aktų salėje renginio metu tvyrojo ypatinga atmosfera – laimė ir džiaugsmas suvokti, kokią neįkainojamą dovaną – LAISVĘ – turime kiekvienas. Laisvė būti kartu, laisvė kalbėti ir dainuoti sava kalba, laisvė mokytis, laivė būti...
    Dvi valandas trukęs renginys visiems dovanojo gražias akimirkas ir geras emocijas. Visiems kartu pabaigoje dainuojant dainą „Mano Lietuva“, oda bėgo šiurpuliukai, o veidus puošė plačios šypsenos.
      Visiems dėkojame už gražią ir prasmingą šventę. Linkime kasdien branginti ir vertinti tai, ką turime.

Direktoriaus pavaduotoja Miglė Balčiūnaitė - Kazanavičienė

Miglė Balčiūnaitė - Kazanavičienė