Kiekvieno piliečio pareiga žinoti savo šalies konstituciją

2022 metais Lietuvos Respublika švenčia dvi svarbias valstybingumo sukaktis – pirmosios demokratinės Lietuvos Valstybės Konstitucijos 100-metį ir šiuo metu veikiančios Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30-metį. Minėdamas šias sukaktis Lietuvos Respublikos Seimas 2022-uosius paskelbė Lietuvos Valstybės Konstitucijos metais.
    Šios sukaktys yra puiki proga prisiminti Lietuvos Konstitucijas ir pasitikrinti savo žinias. Suprasdami Lietuvos Konstitucijos – pagrindinio valstybės įstatymo - reikšmę, 6-8 klasių mokiniai dalyvavo Konstitucijos egzamine, o 5-tų klasių mokiniai atliko įvairias interaktyvias veiklas integruotoje bibliotekos ir istorijos pilietiškumo pamokoje.
     "Statyti Lietuvos valstybę be istorinės Lietuvos individualybės pažinimo reikštų eiti pusiau užrištomis akimis į tikslą, kurio ne tik neprimatai, bet ir neprijauti“ (P. Klimas).

Violeta Prokarenkienė

Nuotrauka iš interneto