STEAM veiklų maratonas

Gegužės 25 d. Progimnazijoje  vyko  tradicine tapusi  „Tyrėjo diena“, kurios metu integruojamos įvairios STEAM veiklos, siekiama mokinius sudominti pažagiomis technoligijomis ir skaitnti būti ateities kūrėjais.
    Tą diena į Progimnaziją  atvyko gausi mokslinikų tyrėjų komanda: mokslininkai iš Molėtų astronomijos observatorijos, Lietuvos energetikos instituto, VGTU, VDU. Saulius Lovčikas (Molėtų astronomijos observatorija) skaitė paskaitą 6 -8 klasių mokiniams  „Lygiadienis ir saulėgrįža. Kas tai?“ 6 klasių mokiniai  Manto Marčiukaičio (Lietuvos energetikos institutas) paskaitoje „Atsinaujinantys energijos šaltiniai: vėjo jėgainės“ gilino žinias ir atliko praktinį darbą „Vėjo jėgainių modelių gaminimas“. Gintaras Jonaitis (VGTU) supažindino 6, 7, 8 klasių mokinius su technologijų galimybėmis - „Kaip žmogaus pojūčius perkelti į robotą?“ Mobilus planetariumas sukvietė penktokus pagilinti žinias apie  žvaigždėtą dangų ir žmogaus imunitetą. Praktinius užsiėmimus „Grikių lukštai + perlai +?= bioproduktai” 7, 8 klasėm organizavo Deimena Montvydaitė (VDU). Kaišiadorių muziejaus atstovas Vytautas Budvytis supažindino 5 klasių mokinius su Kaišiadorių miesto istorija.
     Mokiniai  patyrė kupiną įspūdžių dieną – mokslo naujovės, įspūdingi eksperimentai, įdomios paskaitos. Bendravimas, darbas  su mokslininkais skatins mokinius labiau domėtis STEAM krypties mokslais, bei ekologija.
Gamtos ir socialinių mokslų metodinė grupė