Apie informacijos centrą

Jei norite, kad jūsų vaikas būtų protingas - skaitykite su juo!
Jei norite, kad jūsų vaikas būtų dar protingesnis- skaitykite su juo dar daugiau!
Jaukiose, šviesiose bibliotekos  – informacinio centro patalpose (Paukštininkų g. 5 ir Gedimino g. 38):
* Progimnazijos bendruomenės nariai turi galimybę naudotis mokymo ir mokymosi erdve su informacine bei technine baze, vykdančia informacines ir edukacines funkcijas.
* Mokytojai gali pasirengti pamokoms, ieškoti naujų darbo metodų ir tobulinti savo kvalifikaciją,  pageidaujant, iš anksto suderinus, bibliotekoje – informaciniame centre vyksta pamokos ir kiti užsiėmimai.
* Mokiniai –  tikslingai išnaudoti pertraukas, tvarkaraščio „langus“, popamokinį laiką (paskaityti knygą, laikraštį ar žurnalą, ruoštis pamokoms, rašyti projektinius darbus, referatus, atlikti namų užduotis, naudotis kompiuteriais su interneto prieiga).
* Teikiamos individualios konsultacijos ieškant informacijos ir ją sisteminant, organizuojant integruotas pamokas, olimpiadas, rengiant projektus, debatus, ruošiant  namų užduotis bei įvaldant IT.
* Mokyklos bendruomenės nariai gali lankyti bibliotekoje – informaciniame centre ruošiamas parodas, dalyvauti naujų knygų pristatymuose, aptarimuose ir kt. renginiuose.
* Teikiamos kitos įvairios paslaugos: kopijavimas, spausdinimas.

Informacijos centras (Paukštininkų g. 5) Vaizdinė medžiaga
Kaišiadorių Vaclovo Giržado  progimnazijos pagrindiniame korpuse, Paukštininkų g. 5, įrengtas informacijos centras – biblioteka.
Informacijos centras – biblioteka - mokymo bei mokymosi vieta su modernia informacine technine baze, tenkinanti progimnazijos bendruomenės poreikius, dalyvaujantis ugdymo procese, sudarantis sąlygas mokiniams ir mokytojams gauti reikiamą informaciją. Šviesiose ir erdviose patalpose įrengtos erdvės: Pagrindinė erdvė, Mažoji skaitykla, Tylioji skaitykla, Konferencijų erdvė, Mokytojams skirtas poilsio kambarys.
Pagrindinėje erdvėje įrengtos dvi bibliotekininko darbo vietos, 3 kompiuterizuotos darbo vietos, knygų lentynose, kuriose išdėstytos rekomenduojamos perskaityti knygos 5-8 klasėms, populiariausios serijos, paauglių skaitomiausios knygos, užsienio šalių grožinė literatūra. Mažojoje skaitykloje – vaikiškos, skirtos 1-5 klasėms bei lietuvių rašytojų literatūros fondai, stalo žaidimai, įvairioms amžiaus grupėms, lavinantys strateginį bei loginį mąstymą, kūrybinius gebėjimus, patogiam poilsiui išdėstyti minkštasuoliai.
Tylioji skaitykla – aktyvaus mokymosi 15 vietų erdvė, pritaikyta tiek individualiam, tiek komandiniam darbui. Įrengtos 6 kompiuterizuotos darbo vietos su interneto prieiga, lentynose - mokslo sričių literatūra. Konferencijų erdvėje 30 darbo vietų, įrengta multimedija. Konferencijų erdvėje patogu rengti klasės renginius, paskaitas, seminarus, mokymus. Mokytojams skirtame poilsio kambaryje galima pavalgyti, išgerti arbatos, kavos. Kambaryje galima naudotis bibliotekos indais, stalo įrankiais, šaldytuvu, mikrobangų krosnele, kavos aparatu.
Visose informacijos centro – bibliotekos ir progimnazijos patalpose  įrengta kokybiška įgarsinimo sistema. Judėjimo negalią turintiems lankytojams įrengtas liftas.

Biblioteka (Gedimino g. 38) Vaizdinė medžiaga
2019 metais progimnazijoje, adresu Gedimino g. 38 įkurta nauja, moderni, šiuolaikiška, patraukli aprūpinta informacinėmis technologijomis, biblioteka.  Atvėrę bibliotekos duris išvysite naujus baldus, visiškai naujų knygų lentynas ir didelį interaktyvų ekraną, kurio pagalba mokinių ugdymas perkeliamas į naują lygį. TRUTOUCH interaktyvus ekranas – tai nauja patirtis vaikus mokyti šiuolaikiškai ir patraukliai. Multi-Touch technologija leis vienu metu prie ekrano dirbti keliems mokiniams. Naudojant pagrindines funkcijas, galima piešti, rašyti, skaičiuoti, įsikelti ir komentuoti paveikslėlius bei atlikti daugybę kitų interaktyvių užduočių, testų bei kitų veiklų. Į išmanųjį ekraną įdiegta visame pasaulyje populiari interaktyvi edukacinė platforma, kuri apima visų dalykų mokymąsi. „MozaBook“ suteikia galimybę naudotis labai didelės apimties medijų biblioteka, kurios turinys yra skirtas mokytis bei pažinti įvairius fizikos, chemijos reiškinius, istorinius įvykius ir kt. Mokinių informacinio raštingumo ugdymui bibliotekoje veikia 15 planšetinių kompiuterių su Wi-Fi prieiga. Tai pagalba mokiniams dirbti individualiai arba grupėmis.
NAUJA BIBLIOTEKA - tai dar didesnė galimybė 1 - 4 klasių mokiniams skaityti knygas, žurnalus, praleisti laisvalaikį pertraukų metu, rasti mokykloje ramią erdvę, pailsėti. Tai puikiai tinkama erdvė pailgintos dienos grupės mokiniams. Bibliotekoje vyksta susitikimai su vaikų rašytojais, konkursai, viktorinos, protmūšiai, integruotos pamokos, pertraukų užimtumas, skaitymo valandos, filmų žiūrėjimas, stalo žaidimai. Biblioteka atvira visai progimnazijos bendruomenei.

Atnaujinta: 2024-03-12