• P1018112.JPG
  • P1013945.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1018113.JPG
  • P1014177.JPG
  • P1013940.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1018103.JPG
  • P1014175.JPG
  • P1018106.JPG

2018 m. spalio 24 d. mažieji progimnazijos skaitovai virpančiom širdelėm skubėjo į progimnazijos aktų salę, kur  vyko 1 - 4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Lietuviško žodžio šešėly“. Į renginį susirinko 23 mokiniai iš 1 -2 klasių ir 32 mokiniai iš 3 - 4 klasių. Mažieji skaitovai pristatė parengtus poezijos ir prozos kūrinius, poetines kompozicijas. Nugalėję jaudulį, vaikai vienas po kito deklamavo J. Degutytės, M. Vainilaičio, Z. Gaižauskaitės, V. Palčinskaitės, S. Gedos  ir kitų lietuvių poetų eilėraščius.

     Kiekvienas deklamuojamas eilėraštis skambėjo nuoširdžiai ir nuotaikingai. Skaitovai džiugino gebėjimu klausytojui perteikti meninio teksto mintį, gebėjimu bendrauti su klausytoju taisyklinga, raiškia ir įtaigia kalba.

 

     Komisija, kurią sudarė lietuvių kalbos mokytojos J. Joneliūnė ir B. Zabelskienė, vyr. bibliotekininkė R. Rimkuvienė bei bibliotekininkė A. Janonienė, vertindama skaitovus, atsižvelgė į tai, kaip įtaigiai jie geba perteikti skaitomą tekstą, ar jo kalba yra garsi, aiški, natūrali, ar laikomasi kalbos kultūros reikalavimų, kokia sceninė laikysena, ar skaitomas kūrinys tinka jo amžiui. Komisija atidžiai vertino visus skaitovus ir išrinko geriausius iš geriausiųjų, sugebėjusius atskleisti meninio žodžio galimybes.

       1-2 klasių kategorijoje I-ąją vietą užėmė 2d klasės mokinė GABRIELĖ JANONYTĖ,  padeklamavusi V. Kukulo eilėraštį „Kodėl?“, o ją ruošė mokytoja Loreta Statkutė. II-ąją vietą užėmė 1d klasės mokiniai IEVA BRAZINSKAITĖ, BENAS DEMERECKAS IR EIVILĖ VIJEIKYTĖ, kurie pristatė poetinę kompoziciją „Jei nebūtų mūs kalbos, tai nebūtų Lietuvos...“, pagal poetų M. Kudarauskaitės, J. Marcinkevičiaus ir V. Palčinskaitės eiles. Mokinius paruošė  mokytoja Nijolė Šatrauskienė. Komisija skyrė dvi III-ąsias vietas: 1c klasės mokinei KOTRYNAI LAISVEI GURSKAITEI, kuri padeklamavo V. Nemunėlio eilėraštį „Gimtinė“, kurią ruošė mokytoja Aušra Černiauskienė ir 2d klasės mokinei LIUCIJAI TAMOŠIŪNAITEI, kuri pristatė ištrauką iš Vytauto V. Landsbergio knygos „Arklio Dominyko meilė“, o jai pasiruošti padėjo mokytoja Loreta Statkutė.     

        3 -4 klasių kategorijoje I-ąją vietą užėmė 3d klasės mokinė IRŪNA ŽILINSKAITĖ, padeklamavusi V. Bladykaitės eilėraštį „Pokalbis su žeme“. Irūną konkursui paruošė  mokytoja Zita Kolupailienė. II-ąją vietą užėmė 3f klasės mokinė MARTYNA LAŽAUNINKAITĖ, pristačiusi R. Skučaitės kūrinį „Fleita“, o ją ruošė mokytoja Jūratė Šimienė. Šioje kategorijoje komisija taip pat skyrė dvi III-ąsias vietas: dar vienai mokytojos Zitos Kolupailienės paruoštai 3d klasės mokinei RYTEI LODAITEI, kuri padeklamavo M. Kudarauskaitės eilėraštį „Kuprinė“ ir 3a klasės mokinei MILDAI VALČIUKAITEI, pristačiusiai S. Abromavičiaus kūrinį „Vasaros lopšinė“, kurią ruošė mokytojas Antanas Noreika.

         Visi šie mokiniai dalyvaus Kaišiadorių rajono  pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse, kuris lapkričio 9 dieną vyks Kaišiadorių kultūros centre.

        Mūsų šauniesiems skaitovams linkime drąsos ir sėkmės rajoniniame konkurse!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Žukauskaitė ir progimnazijos vyr. bibliotekininkė Rasa Rimkuvienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

 

Sausio 2017
SPATKPŠ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Baneris Eurofondas

sveika mokykla logotipas RGB

IPU logotipas horizontalus 1 

 niekorimto logo 1534752255p

 

 

  

eTwinning Kokybes zenklas baneris

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100