Spausdinti
Kategorija: Gamtosauginė mokykla
Peržiūros: 1891

Pastaraisiais metais dažnai ir daug kalbama apie gamtos saugojimą, atliekų perdirbimą, atsakingą vartojimą, tačiau vis tiek daug perdirbimui skirtų atliekų atsiduria bendruose buitinių atliekų konteineriuose. Manau, kad vaikų atsakomybę rūšiuoti atliekas, reikia ugdyti nuo mažų. Jau nuo pirmos klasės su mokiniais kalbame apie atliekų perdirbimą, jų rūšiavimą ir to tuo pačiu mokome mokinių namiškius. O geriausias pavyzdys yra konkretūs darbai.

Nusprendėme įrodyti, kad iš atliekų galima sukurti puikius darbelius. Iš panaudoto kartono ir siūlų per dailės ir technologijų pamokas pagaminome nuotraukų rėmelius.

 

Vasarės mama Viktorija karštai palaikė mūsų idėjas dėl gamtos saugojimo. Dar lapkričio pabaigoje panaudodama po remonto likusias atliekas (laminato pakloto gabalėlius), miške surastus pagaliukus papuošė klasę šventėms. Mokiniai klasėje rado nuostabią kalėdinę eglutę, ant palangės pusnyse paskendusius namukus ir net Kalėdų senelį su rogutėmis, kurias mama pagamino iš ledų pagaliukų.

Besiruošdami Kalėdoms gaminome tėveliams dovanas – eglutes. Jų gamybai Vasarės mama pasiūlė plastikinius pagaliukus ir indelius, kurie liko kaip kirpykloje panaudotų priemonių atliekos. Indelius eglutėms ji papuošė blizgančiomis juostelėmis. Kartono gabalėlius papuošėme siūlais ir taip iš atliekų gimė labai gražios kalėdinės eglutės.

„Lenk medį kol jaunas“ byloja mūsų liaudies išmintis. Galbūt jau pradinukus pradėję mokyti tausoti gamtą, jos išteklius, rūšiuoti atliekas, užauginsime sąmoningą ir atsakingą kartą, kuriai ekologiškas gyvenimo būdas bus toks natūralus, kaip kvėpavimas.

3f klasės mokytoja Jūratė Šimienė