Atmintis gyva, kol liudija... Vadovaudamiesi šia mintimi, 4f klasės mokiniai atliko savotišką istorinį tyrimą. Apklausė savo šeimos narius, senelius, krikšto tėvelius, kokie yra jų atsiminimai apie 1991 m. Sausio 13 – ąją.

O istorijos įvairios. Dalis artimųjų tiesiogiai dalyvavo tuose įvykiuose, stovėjo prie Televizijos bokšto, autobusais vežė žmones prie Aukščiausiosios tarybos rūmų. Kiti stebėjo įvykius per televiziją ir pan. Mokiniai pristatė savo surinktą medžiagą klasės draugams. Tokiu būdu mokiniai asmeniškiau reagavo ir priėmė tuos tragiškus Lietuvos istorijos įvykius. Įprasmindami įvykius prie Televizijos bokšto, iš popieriaus ritinėlių sukonstravome savąjį bokštą.

4f klasės mokytoja Jūratė Šimienė

Šiais metais 1c klasės mokiniai su mokytoja nusprendė savo klasę papuošti ne tradiciškai  parduotuvėse pirktomis girliandomis ir žaisliukais, o dekoracijomis, pagamintomis iš įvairių medžiagų ir daiktų, naudojamų buityje. Toks sprendimas atsirado dėl to, kad  savo mažais darbais norime prisidėti prie gamtos saugojimo ir dalyvaujame „Gamtosauginės mokyklos“ veikloje.

Šiuolaikinėje visuomenėje vis dažniau stengiamasi atkreipti žmogaus dėmesį į gyvūnus, į jų poreikius ir gerovę. Dažnai žmonės žvelgia į gyvūnus kaip į žaislus, neturinčius teisių, kaip į daiktus, kuriuos nusibodus galima tiesiog išmesti. Tokiam žmonių mąstymui griežtą „ne“ tarė Kaišiadorių  Vaclovo Giržado progimnazijos mokiniai.

tyrėjų dienaŠiais mokslo metais Tyrėjų dienos renginiai progimnazijoje vyko net dvi dienas: I - oji  dalis – balandžio mėnesį, II – oji - gegužės 30 dieną.
    I-ojoje Tyrėjo dienos renginio dalyje paskaitas ir praktinius darbus mokiniams pristatė mokytojos Skaidrutės Žukauskienės pakviesti mokslininkai: VGTU lektoriaus Mindaugas  Luneckas  - ,,Robotika, jos taikymas“ ir praktinis užsiėmimas; Molėtų astronomijos observatorijos, Lietuvos Teorinės fizikos ir astronomijos instituto lektorius Saulius Lovčikas  - ,,Pasaulis ir jo ribos“; VGTU lektorius Gintaras Jonaitis - ,,Žmogaus pojūčiai per atviro kodo elektroniką“  bei ,,Žmogaus pojūčiai per atviro kodo elektroniką“.

Vaclovo Giržado progimnazijos mokiniai pasodino 1000 berželių

Kiekvienas augalas, medis ar gėlė turi gyvybės ir energijos. Didelė pagarba miškams ir medžiams būdinga mūsų senoliams. Rašytojo V. Krėvės „Skerdžiuje“ rasime tokius žodžius: „Be miško suskursta žmogus“. Tai svarbu ir šiandien.

Kasmet pavasarį ir rudenį mūsų progimnazijos mokiniai vyksta sodinti miško ir noriai talkininkauja miškininkams. Šį pavasarį 6c klasės mokiniai sodino  berželius Strošiūnų šile, 49 kvartale. Mokiniai sodindami medelius mokėsi, kaip taisyklingai sodinti medį, į ką atkreipti dėmesį. Girininkas vedė gamtos pamoką, skatindamas pasirūpinti mišku, kad Lietuva būtų gražesnė ir ekologiškesnė.

Sausio 2017
SPATKPŠ