Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija laukia pirmokų ir penktokų! Prašymai mokytis priimami nuo 2018 m. sausio 2 d.progimnazijos raštinėje, adresu Paukštininkų g. 5, Kaišiadorys.

Tarptautinis etwinning projektas „Mano žiemos svajonė“

Nors kalendorinis pavasaris regis tuoj tuoj įpusės, bet žiema karts nuo karto vis dar bando parodyti savo kaprizus. Prisimindami gražias žiemos akimirkas norime pasidžiaugti tarptautiniu projektu, kurį vykdė mūsų progimnazijos 3a, 3b bei 2f klasės mokiniai ir jų mokytojos Asta Paulauskienė, Vilija Možeikienė ir Jūratė Šimienė. Projekto partnerė dvynė buvo Lenkijos mokykla iš Čestakavos (mokytoja Jadwiga Mastalska). Džiaugiamės maloniu bendradarbiavimu, geranoriškumu, smagiais vaikų darbais bei fotografijomis.

Kiek žino mūsų vaikai apie taupymą? Ar moka ,,protingai“ leisti pinigus? Ar geba naudingai išleisti jau sutaupytus pinigėlius? Panašūs klausimai kyla ne tik tėvams, bet ir patiems vaikams.

Šaltą vasario 28 dienos rytą mes, 4d klasės mokiniai, mokykliniu autobusu ir su Emilijos tėveliu Gediminu bei Tėjos mama Lina išvyko į Vievio UAB ,,Malsena Plius“ malūną.  Atvykę sugužėjome  į  UAB ,,Malsena Plius“ malūno kepyklėlę ir pasiruošėme tapti kepėjais. Pirmiausia išklausėme kepyklėlės darbuotojos pasakojimą apie meduolių ir bandelių kepimo technologiją,  o vėliau, apsijuosę  prijuostes  ir pasipuošę kepėjų kepuraitėmis, kepyklėlėje  minkėme  ir kočiojome tešlą, gaminome  meduolius ir palikome krosnyje juos kepti. Kol meduoliai kepė, apžiūrėjome UAB ,,Malsena Plius“ malūno patalpas, pamatėme seną duonkepę krosnį, senovinį grūdų malimo malūną. Belaukiant, kol iškeps meduoliai, laikas neprailgo ir netrukus kepyklėlės darbuotojos jau laukė su iškepusiais meduoliais, o mums  beliko juos papuošti įvairiaspalviais glajais. Papuošę meduolius ir sufasavę juos į maišelius, smagūs išskubėjome atgal į mokyklą.

Dėkojame Emilijos tėveliui Gediminui Janoniui už suorganizuotą išvyką ir  džiaugiamės, kad Vievio malūne neišdildomi įspūdžiai vaikams buvo dalijami nemokamai.

Mokytoja Aušra Černiauskienė

Laisvės ir nepriklausomybės troškimas yra toks natūralus ir taip giliai įaugęs kiekvieno širdyje, kaip gryno oro ar tyro vandens gurkšnis, kaip saulės spindulys po pilkos apniukusios dienos, kaip vaiko šypsena, kaip nekalto angelo prisilietimas... Kaip ramybė - po angelo sparnu...

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos pradinių klasių mokytojai, susitelkę į darbo grupę, pasitinkant Nepriklausomos Lietuvos 100 metų jubiliejų, inicijavo ir organizavo tarptautinį pradinių klasių mokinių kūrybos konkursą „Po angelo sparnu į Lietuvos 100 – metį“. Konkurse dalyvavo 62 mokiniai, kurie pateikė individualius kūrybinius darbus – erdvinius angelus. Taip pat sulaukėme aštuonių grupinių darbų. Angelai į Kaišiadoris suplaukė iš rajono mokyklų (Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos, Žiežmarių gimnazijos), Žiežmarių kultūros centro, Paparčių Šv. Juozapo šeimos namų bei jų padalinių. Darbus atsiuntė Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos ir Kėdainių „Ryto“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai. Labai pradžiugino angelai iš Dublino (Airija), Nordstrand (Vokietija), Virginija (JAV). Užsienio lietuvių darbai dvigubai sušildė širdis. Smagu jausti, kad Lietuva ir jos nepriklausomybė net ir emigrantų vaikams yra labai svarbi. Mūsų progimnazijos vaikai sukūrė 30 individualių ir 6 grupinius darbus. Projektas vyko ir internetinėje eTwinning (tarptautinėje mokyklų dvynių) erdvėje, kur dalyvavo Graikijos mokykla, taip pat prie mūsų progimnazijos prisijungė Šiaulių Jėzuitų mokykla.

Vailio! Artėja šv. Kalėdos! Pasitarę nusprendėme, kad aplink vykstantys remonto darbai mums tikrai nesutrukdys pasipuošti klasės. Tad sumanėme ,,pastatyti“ kalėdinį miestelį... Miestelio nameliai įvairiausių spalvų: geltoni, raudoni, mėlyni, žali, rožiniai...Ir dar su įvairiausių spalvų langeliais ir durimis. O virš durų ,,kabo“ kalėdinės žvaigždelės ar vainikėliai. Tarp namelių ,,nutiesėme“ spalvotus kelius, pastatėme Kalėdų eglutę. ,,Statydami“ namelį fantazavome ir spėliojome, kas galėjo įminti pėdas mūsų pastatytame miestelyje

4a klasės mokiniai ir mokytoja

Svetainėje lankosi 121 svečias ir nėra prisijungusių narių

LANKYTOJAI