Trijų  spalvų  skarelės. Trijų spalvų obuoliai ant trijų spalvų servetėlių. Trispalviai kaspinėliai.  Diplomai su trispalviu drugeliu... Šie Lietuvos spalvų simboliai Vasario 16-osios išvakarėse papuošė klasę ir laukė Talentų dalyvių pasirodymo, kuris buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Tą naktį tankai traiškė laisvę,

Tą naktį iš juodų juodžiausią.

Tą naktį jie krauju aplaistė

Tėvynę lyg viltim šviesiausia...

Sausio 13 – ąją dieną nuo 1991 m. mūsų tauta mini Laisvės gynėjų dieną. Šią dieną ne tik prisimename Sausio 13 – osios nakties šiurpius įvykius, bet ir pagerbiame žuvusius piliečius, narsiai kovojusius už savo tėvynę ir mūsų laisvę.

Mūsų 1a klasės mokinės Paulos Marcinkevičiūtės senelis Valentinas Marcinkevičius kartu su savo dviem broliais buvo tarp tų, kurie susikibę už rankų ir su dainomis, giesmėmis, malda lūpose stovėjo prie parlamento, Vilniaus televizijos bokšto. Tris sūnus į Vilnių išlydėjo jų motina, įdavusi į rankas Lietuvos trispalvę. Apie tai mums papasakojo Valentino Marcinkevičiaus anūkė Paula. Jai senelis padavė ir trispalvę. Tą pačią, su kuria Sausio 13-osios naktį stovėjo prie parlamento. Šalia vėliavos buvo ir V. Marcinkevičiaus raštelis: „Vaikai, Laisvė – didelis turtas. Dėl jos kovojo žmonės, branginkite ir saugokite laisvę. nes būdami laisvi esame labai laimingi. Saugokime LIETUVĄ! Atminkite tuos, kurie dėl laisvės kovojo“. Išskleidę trispalvę, tylos minute pagerbėm žuvusius vardan Lietuvos. Sudainavę dainelę „Tuk, širdele, tuk tuk“ pasižadėjome, kad stengsimės geru mokymusi, tinkamu elgesiu būti verti lietuvio vardo. Pasižadėjome neužmiršti tų, kurie paaukojo gyvybes, kad mes būtume laisvi, Mažieji savo teptukais įžiebė atminimo laužą Sausio 13-ajai atminti. Vaikai – tai auganti Lietuvos ateitis. Kokia ji užaugs, priklausys nuo mūsų, suaugusiųjų, pavyzdžio.

1a klasės mokytoja Vidutė Patlapienė

Kaip oras, kaip saulė, kaip vanduo... Laisvė - toks didelis, taurus ir kartu labai trapus jausmas. Mes niekada neužmiršime tų, kurie iškilus grėsmei drąsiai stojo ginti mūsų tėvynės. Šaltą sausio 11-osios rytą Gedimino korpuso pradinukai sutiko uždegdami simbolinę širdutę puriame baltame sniege. Šalia - žydros kaip lietuvaičių akys neužmirštuolės... Laisvės gynėjų dieną švenčiame dėkingomis širdimis. Ačiū Jums, kad esame  LAISVI.

Mokytoja Asta Paulauskienė

Norėdami iš arčiau susipažinti su Kalėdų papročiais, tradicijomis, į Lietuvos liaudies buities muziejų vykome sužinoti, kaip lietuviai Kalėdas švęsdavo prieš šimtą ar daugiau metų. Senoviškoje gryčioje prie kalėdinės eglutės, vaišėmis nukrauto stalo vaišinomės, klausėmės šeimininkės pasakojimų apie tradicijas, papročius, burtus. Maloniai leidžiant laiką šiltoje aplinkoje, senovinėje krosnyje spragsint malkoms, į duris pasibeldė Kalėda. Jis buvo pasipuošęs išvirkščiais kailiniais ir atkeliavo su dovanomis. Kalėda mus pakvietė pažaisti. Mes žaidėme, dainavome, deklamavome. Išeidamas Kalėda mums kiekvienam padovanojo po krepšelį su dovanomis ir pakvietė pasivažinėti arkliukais. Tradicinė Kalėdų šventė, žaidimai ir burtai mums buvo nepaprastai įdomūs.

2b klasės mokytoja Janina Ignatavičienė

niekorimto logo 1534752255p