• P1018103.JPG
  • P1018106.JPG
  • P1013945.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1014175.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1018112.JPG
  • P1018113.JPG
  • P1013940.JPG
  • P1014177.JPG

kurybiniaiAtliekos – tai įvairioje žmogaus veikloje panaudotų medžiagų likučiai. Jos būna kieto, skysto ir dujinio pavidalo. Daug jų susidaro maisto, miško, metalų apdirbimo, chemijos, žemės ūkio šakose, buityje ir kitur. Pastaraisiais dešimtmečiais sparčiai plėtojantis industrializacijai, urbanizacijai, daugėjant transporto didėja aplinkos užterštumo mastai, vis labiau niokojama gamta. Atliekos teršia aplinką, užima daug vietos, dalis jų yra pavojingos aplinkai. Atliekos išmetamos į dirvožemį, vandenį, orą, laidojamos žemės gelmėse, tačiau taip sudaromi nauji taršos židiniai, todėl visame pasaulyje ši problema aktuali.

Europos Sąjungos teisės aktai nustato atliekų tvarkymo principus bei prioritetus ir reikalauja imtis reikiamų priemonių bei užtikrinti, kad atliekos būtų tvarkomos nesukeliant grėsmės žmonių sveikatai ir nenaudojant aplinkai galinčių pakenkti procesų ar metodų.

Aplinkosaugos gerovės palaikymas prasideda nuo kiekvieno žmogaus. Dauguma atliekų susidaro dėl žmogaus gyvybinės ir ūkinės veiklos, todėl jis yra pagrindinis atliekų gamintojas ir jų savininkas. Atliekos visai neišnyks, kad ir kaip stengsimės mažinti jų kiekį. Svarbu išmokti valdyti atliekų srautus, tobulinti atliekų tvarkymo būdus,  taip pat svarbus aspektas yra visuomenės švietimas, aktyvus dalyvavimas atliekų mažinimo procese. Vienas iš būdų mažinti atliekų kiekį – plėsti atliekų medžiagų rūšiavimo mastą ir perdirbimą. Daugelis atliekų netaps šiukšlėmis, jeigu mokėsime jas tinkamai panaudoti dar kartą.

Progimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja gamtosauginės mokyklos veikloje. Sausio mėnesį  buvo organizuota darbelių, sukurtų iš atliekų, paroda. Juos kūrė penktų  klasių mokiniai su gamtos mokytojomis Skaidrute Žukauskiene ir  Gražina Ruginiene.  7b klasės mokiniai tokiais darbais su auklėtoja Lina Kasperavičiene šventiškai papuošė savo kabineto duris.

Šios parodos tikslas – parodyti progimnazijos bendruomenei, kad daugelį daiktų galima panaudoti dar kartą ir taip sumažinti atliekų kiekį, rūpintis atliekų rūšiavimu ir aplinkos tvarka bei švara.

Gamtos mokytoja Gražina Ruginienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

l

DABAR NARŠO

Dabar svetainėje 114 svečių ir narių nėra

Baneris Eurofondas

Olw

 

SSM logo

IPU logotipas horizontalus 1

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     logo    
Augu pats    lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC      Draugiškas internetas   Eco Schools logo 100