• P1014175.JPG
  • P1018103.JPG
  • P1013945.JPG
  • P1018113.JPG
  • P1013940.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1014177.JPG
  • P1018106.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1018112.JPG
  • P1018109.JPG

Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija - pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų svarbą žmonių gyvenimui, suteikiant daugiau džiaugsmo ir prasmės. Visi drauge minėdami šią dieną paskatinkime žmones labiau pasirūpinti augintinių gerove, ginti gyvūnų teises, atkreipkime dėmesį į svarbias augintinių problemas.

      Pasaulinę gyvūnų dieną švenčia visų nacijų, religijų, politinių pažiūrų ir ideologijos žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti 2000 metais. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius.

Rugsėjo 20 dieną mūsų progimnazijoje lankėsi neformalaus gamtos pažinimo pamokų projekto „Gamtukai" veiklų organozatoriai. Projekto tikslas - šiuolaikinėmis moderniomis kuo patrauklesnėmis priemonėmis skatinti jaunąją kartą pažinti gamtą, ją saugoti ir puoselėti. Progimnazijoje vyko 1,5 val. trukmės renginys, kurio metu buvo panaudotos specialiai sukurtos modernios mokymo priemonės - mobili gamtos pažinimo studija su gyvais moksliniais eksperimentais. Mokiniai gavo projektui parengtas knygeles apie negyvąją ir gyvąją gamtą ir jos tausojimą.

Rugsėjo - spalio mėnesiais pradėjome vykdyti projektą „Noriu būti sveikas ir gražus". Į porjakto veiklas aktyviai įsijungė Mato tėveliai ir mums parūpino daug sveikų, skanių obuolių. Kai valgo vienas ir kiti neatsilieka. Ačiū jiems.
Veiklų buvo daug ir įvairių: keliavome į mišką, po sveiko maisto šalį, sudarinėjome savo sveiko maisto piramidę, o pusryčių dėžutė - labai patikusi veikla. Joje pūpso sveiki pusryčiai. Išsiaiškinome, kad pusryčius valgyti sveika, reikalinga ir skanu. Išvyka į mišką: pasigrožėjome spalvotais, gamtos nutapytais lapais, suradome grybų ir išsiaiškinome, kurie valgomi, o kurių negalima rinkti. Lenktynės, kas pirmas pasieks kalnelio viršūnę. Grynas oras, puiki nuotaika - sveikatos šaltinis. Rinkome giles, lapus, kuriuos vėliau panaudojome technologijos ir dailės pamokose.
Kūrybinių darbelių paroda „Keistuolės daržovės". Ko tik čia nesuradome! Projekto metu išmokome ir puikią dainelę „Spanguolės". Ragavome šių uogų, mažai kam jos patiko, nes rūgščios, bet kiek ši uoga turi vitaminų C,D, B2... Sužinojome, kad spanguolės naikina bakterijas, apsaugo nuo daugelio ligų.
Mus aplankė ir smagios veiklos pasiūlė sveikatos specialistė Skaistė Kalvinskaitė. Pasaka apie daržovių ginčą virtuvėje buvo įdomi ir suteikė daug žinių. Jos pabaigą sukūrėme patys ir iliustravome. Visą projektą užbaigėme mėgstamų vaisių tortu, kurį draugiškai skaniai suvalgėme. Smagi buvo veikla, kurios metu vaikai sužinojo daug naujų dalykų. Juk visi norime būti sveiki, o jei sveikas, tai ir gražus.
2e klasės mokytoja Regina Balčiūnienė.

Tarptautinės maisto dienos metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir į sveiką mitybą. Sveikuolių klubai rengia sveiko maisto šventes, organizuojamos nemokamo maitinimo, paramos akcijos. Mūsų progimnazijoje spalio 16 dieną vyko „Pasaulinė sveiko maisto“ paroda, siekiant atkreipti dėmesį, kad galima maitintis sveikai ir skaniai. Kodėl pasaulinė? Ogi todėl, kad mums įprastos daržovės ar vaisiai kažkada Didžiųjų geografinių kelionių metu buvo parvežti iš kitų žemynų: bulvės iš Amerikos, moliūgai iš Afrikos, morkos iš Azijos... Mokiniai išradingai tai panaudojo pavadindami patiekalus. Nustebino patiekalų gausa, o išradingas jų pateikimas ir papuošimas atskleidė puikų gamintojų meninį skonį. „Fotogeniškiausi“ patiekalai dalyvaus rajono fotografijų konkurse „Valgyk sveikiau“. Dėkojame tėveliams, klasių vadovams, pagelbėjusiems ruošiantis, ir patiems mokiniams už aktyvumą bei gražius norus.                      

Organizatoriai

DSC 0443

Ruduo – gamtos dailininkas – džiugina  akis, pametėja neįtikėtiną pluoštą spalvų, kartais net neegzistuojančių mūsų sąmonėje... Kaskart atsikėlę pamatome, vis labiau ir labiau besikeičiantį pasaulį. Švelniais potėpiais ruduo per naktį išmargina lapus brandžia aukso spalva. Nepastebėjot? Atidėkit visus darbus į šalį ir pakvieskit save pasigėrėti rudenėjančiomis gatvėmis, laukais, miškais. Kiek daug aplink spalvų, atspalvių, įvairiaspalvių potėpių ir brūkštelėjimų . Prisirinkit klevo lapų, išlukštenkit iš kiauto apvalutį rudašonį kaštoną, pabraidykit po drėgnas miško samanas, tankmėj paieškokit pasislėpusio baravyko...

 Mes, 4c klasės mokiniai, džiaugėmės puikiu rudeniu, nuostabiomis jo spalvomis ir dovanomis. Rinkdami įvairiaspalvius lapus, žaisdami su šešėliais, bandėme pagauti rudenį. Auksinis rudenėlis įkvėpė gaminti įvairius darbelius.  Klasę papuošėme rudeniu kvepiančiomis užuolaidomis, pagaminome rudens princeses ir pelėdžiukus.

     Džiaugiamės pagavę auksinį rudenį! Pagaukite ir Jūs!

4c klasės mokiniai ir mokytoja Jolita Aleknavičiūtė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
l

DABAR NARŠO

Dabar svetainėje 80 svečiai ir narių nėra

Baneris Eurofondas

Olw

IPU logotipas horizontalus 1

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     Draugiškas internetas     Augu pats     lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC     saziningumo    Eco Schools logo 100