Atliekos – įvairios sudėties nepageidaujamos medžiagos. Tokios medžiagos yra radioaktyvios atliekos, nuotekos, įvairios kasdieninės šiukšlės. Atliekos kaupiamos sąvartynuose, tiek žemės paviršiuje, tiek po žeme. Iki XX a. vidurio atliekų šalinimas sąvartynuose buvo pagrindinis atliekų tvarkymo metodas. Atliekos skirstomos į daugelį tipų, tačiau pačios svarbiausios yra šios:

visuomeninės atliekos: žmonių gyvenimo, komercinės, pastatų dalių atliekos;

pavojingos atliekos: industrinės atliekos;

biomedicininės atliekos: medicininės atliekos;

ypatingo pavojingumo atliekos: radioaktyvios, elektronikos, sprogstamųjų medžiagų atliekos.

Tam tikru būdu perdirbus atliekas, iš jų išgaunama energijašiluma ir elektra.

Atliekos teršia aplinką, užima daug vietos, dalis jų yra pavojingos aplinkai. Atliekos išmetamos į dirvožemį, vandenį, orą, laidojamos žemės gelmėse, tačiau taip sudaromi nauji taršos židiniai, todėl visame pasaulyje ši problema aktuali.

Aplinkosaugos gerovės palaikymas prasideda nuo kiekvieno žmogaus. Atliekos visai neišnyks, kad ir kaip stengsimės mažinti jų kiekį. Svarbu išmokti valdyti atliekų srautus, tobulinti atliekų tvarkymo būdus,  taip pat svarbus aspektas yra visuomenės švietimas, aktyvus dalyvavimas atliekų mažinimo procese. Vienas iš būdų mažinti atliekų kiekį – plėsti atliekų medžiagų rūšiavimo mastą ir perdirbimą. Daugelis atliekų netaps šiukšlėmis, jeigu mokėsime jas tinkamai panaudoti dar kartą.

Progimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja gamtosauginės mokyklos veikloje. Sausio mėnesį  buvo organizuota darbelių, sukurtų iš atliekų, paroda. Juos kūrė penktų  klasių mokiniai su gamtos mokytoja Gražina Ruginiene.  Šios parodos tikslas – parodyti progimnazijos bendruomenei, kad daugelį daiktų galima panaudoti dar kartą ir taip sumažinti atliekų kiekį, rūpintis atliekų rūšiavimu ir aplinkos tvarka bei švara.

Gamtos mokytoja Gražina Ruginienė

Dabar svetainėje vienas svečias ir narių nėra

niekorimto logo 1534752255p