Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija - pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų svarbą žmonių gyvenimui, suteikiant daugiau džiaugsmo ir prasmės. Visi drauge minėdami šią dieną paskatinkime žmones labiau pasirūpinti augintinių gerove, ginti gyvūnų teises, atkreipkime dėmesį į svarbias augintinių problemas.

Pasaulinę gyvūnų dieną švenčia visų nacijų, religijų, politinių pažiūrų ir ideologijos žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti 2000 metais. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejausti alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius.

Pasaulinę gyvūnų dieną progimnazijoje minime kiekvienais metais. Šeštus  metus progimnazijoje kartu su vyr. bibliotekininke Rasa Rimkuviene vedame integruotą pamoką „Pažinkime ir globokime pasaulio  gyvūnus“. Šios pamokos metu mokiniai dalyvauja komandinėje viktorinoje: rungiasi tarpusavyje žiniomis ir išmintimi apie gyvūnus. Pamokos metu ugdomos ne tik žinios, bet ir komandinio darbo įgūdžiai, skatinama draugystė, tarpusavio supratimas, tolerancija draugui. Komandas vertino gamtos mokytoja G. Ruginienė. Mokiniai tokias integruotas pamokas vertina labai palankiai.

Spalio 19 dieną vyko progimnazijos 5-ų ir 6-ų  klasių moksleivių augintinių šventė „Mano augintinis“. Šiais metais sulaukėme daug kačiukų ir šuniukų. Kiekvienas pristatė savo augintinį. Išgirdome daug įdomių istorijų. Augintiniai ir jų šeimininkai už dalyvavimą buvo apdovanoti padėkomis, gyvūnų maistu  bei saldžiomis dovanėlėmis.

Gyvūnų teisės ir laisvės:

– turėti namus ir nekentėti dėl temperatūros pokyčių ar kitokio fizinio diskomforto;

– turėti galimybę natūraliai vystytis ir elgtis pagal prigimtį;

– nekęsti skausmo ir kančių nuo ligų ir žaizdų;

– nebadauti ir gauti kokybišką vandenį ir pašarą;

– gyventi be baimės ir baigti gyvenimą be kančių.

Pagarba gyvūnams ir jų teisių bei laisvės užtikrinimas turėtų būti kiekvieno mūsų moralės norma.

Gamtos mokytoja Gražina Ruginienė

smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     Draugiškas internetas     Augu pats     lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC     saziningumo    Eco Schools logo 100