i svetaineVaikams  viena įdomesnių pamokų  - pasaulio pažinimas. Jose atrandame žinių apie mus supantį pasaulį. Gamtos temos ypatingai mėgstamos.  O jei pamokoje pasitelkus mikroskopą gali pats tyrinėti. Ji tampa labai įdomi. Mokytojos Violetos Krikščiūnienės vedami stebėjome lapų žioteles. Kokia nepaprasta lapo dėmelė, kai ją matai pro mikroskopą.  Išsiaiškinome, kokią naudą  mums duoda medžiai.  Susipažinome su įvairiais medžių lapais, išmokome surasti panašumus ir skirtumus. Atlikome testą "Ar pažįsti 10 Lietuvoje augančių medžių?" Lapai mums padėjo atrinkti medžių pavadinimus. Jei kuris ir nežinojo, kad spygliai yra lapai, po šios pamokos tikrai žinos. Vaikai pasakojo, kaip  prisideda  prie gamtos išsaugojimo.

2e klasės mokytoja Regina Balčiūnienė.

44051345 268466973799542 455621542487785472 nKAIŠIADORIŲ VACLOVO GIRŽADO PROGIMNAZIJA nuo 2012-02-22 dalyvauja tarptautinio Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE – Foundation for Enviromental) gamtosauginių mokyklų projekte — aplinkosauginį sąmoningumą ir demokratiją skatinančioje programoje, kuri suteikia puikią galimybę ugdyti moksleivių sąmoningumą, kūrybiškumą, pilietiškumą. GMP dalyvauja 1–8 klasių mokiniai, pedagogai, ūkinės dalies personalas, progimnazijos bendruomenė.

ŽALIOSIOS VĖLIAVOS APDOVANOJIMAS

2018m. rugsėjo 3d. Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijai už aktyvią aplinkosauginę veiklą  ŠEŠTĄ kartą paskirtas Gamtosauginių mokyklų tarptautinis Žaliosios vėliavos apdovanojimas bei Aplinkosauginis švietimo fondo sertifikatas.

Gamtosauginių mokyklų projekto programą Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijoje koordinuoja geografijos mokytojas ekspertas Vincas Zabelskas.

IMG 0021Auksinio rudens spalvos, romantiškas krentančių lapų šokis, saulės spindulių paglostymas – dovanos, siunčiamos iš gamtos mums žmonėms. Tik ar kiekvienas mūsų paskendęs nuolatinio skubėjimo, bėgimo, darbų labirintuose gebame sustoti ir pagauti stebuklingos akimirkos grožį? Norėjome, kad bėgimas progimnazijoje sustotų nors vieną pertrauką, kurios metu kartu galėtume pasidžiaugti gamtos grožiu, kolegos šypsena, šiltos arbatos puodeliu.

Spalio mėnesio 10 dieną minima Pasaulinės psichikos sveikatos diena labai tiko ir atitiko sumanymo koncepciją. Taigi rudenėjančios saulės šildomą trečiadienį mokytojus į mokytojų kambarį atviliojo noras pabūti sykiu. Nors trumpam atitrūkti nuo skubos, rutinos. Svarbiausia pasidalinti gražiomis ir šiltomis mintimis vieni su kitais. Mokytojų kambarys progimnazijoje trumpam virto terapijos kambariu, kuriame tyliai skambant relaksacinei muzikai, kvepėjo arbata, o susirinkusių mokytojų veidus puošė šypsenos. Trumpas, bet labai šiltas susitikimas tikim kiekvienam dovanojo geras emocijas ir šilumą.

O gerą orą tikime dar ilgiau progimnazijos prieigose išlaikys mokinių nupiešta saulė su psichikos sveikatos gerinimui skirtais palinkėjimais.

Audronė, Aida ir Skaistė linki visiems  ir kiekvienam saugoti save, savo sveikatą ir kuo ilgiau širdyse ir mintyse išlaikyti gamtos dovanojamą šilumą ir grožį.

popieriusJau nuo seniausių laikų žmonės gamindavo popierių, jį tobulino, gražino, kol šis savo plonumu, baltumu ir kitomis savybėmis priartėjo prie dabartinio popieriaus. Popieriaus gaminimas pradėtas Senovės Egipte iš papiruso. O rankų darbo popieriaus tėvyne tituluojama Kinija. Gamindami popierių senovės žmonės tenkino savo poreikį perduoti informaciją, palikti mažytę savo dalelę ateities kartoms. Popierius – tai daugiakomponentė sistema, sudaryta iš specialiai apdirbtų augalinių plaišelių, kurie yra glaudžiai tarpusavyje persipynę ir surišti įvairiomis cheminėmis medžiagomis.

Dažnai naudodami popierių mes net nesusimąstome apie jo sudėtį, gamybos subtilybes ir kilmę. Nors tikriausiai visi žinome, kad pagrindinė popieriaus gamybos sudėtinė dalis yra mediena.

Popieriaus atliekas – senus laikraščius, sąsiuvinius, popierinius maišelius, dėžutes nuo įvairių prekių, panaudotą vyniojamą popierių – galima perdirbti ir pagaminti naują, vėl naudoti tinkamą popierių. Per gamtos pamoką mokytoja Gražina Ruginienė su 5a, 5c ir 5d  klasių mokiniais iš senų laikraščių pagamino popierių. Patys atlikdami šią procedūrą, mokiniai susipažino ne tik su popieriaus perdirbimo technologija, bet ir su fizikiniu bei cheminiu medžiagų kitimu.

Ant pačių pagaminto popieriaus buvo piešiami piešiniai. Šie darbeliai eksponuojami gamtosauginės mokyklos parodoje bibliotekoje. Šios parodos tikslas – parodyti progimnazijos bendruomenei, kad antrines žaliavas  galima panaudoti dar kartą ir taip sumažinti atliekų kiekį, rūpintis atliekų rūšiavimu ir aplinkos tvarka bei švara.

Gamtos mokytoja Gražina Ruginienė

Žiemos šventėms nenumaldomai artėjant, pats metas pagalvoti ir apie pagrindinį jų simbolį – žaliaskarę Kalėdų eglutę.

Kokios Kalėdos be kalėdinės eglutės namuose? Tačiau argi nebūtų puiku išsaugoti medelį ir nekirsti jo vien tam, kad galėtume pasidžiaugti kalėdine dvasia? Kalėdinė eglutė nebūtinai turi būti tikra – ją galima pasigaminti iš pačių įvairiausių daiktų ir bent tiek prisidėti prie gamtos tausojimo.

Kai kas nori išlaikyti tradicijas ir daiktus vadinti savo vardais. Jei eglutė – tai žalia, raudonais ar baltais bumbulais, lempučių girlianda papuošta. Kitiems vaizduotė leidžia  pamatyti eglutę kitaip. Ji nebūtinai turi būti toji -  iš miško, ar plastmasinė – iš prekybos centro.

smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     Draugiškas internetas     Augu pats     lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC     saziningumo    Eco Schools logo 100