Sausio 25 d. mūsų progimnazijoje vyko matematinė popietė „Linksmoji matematikos šalis“ 5 klasių mokiniams. Į aktų salę rinkosi ne tik mūsų mokyklos mokiniai, bet ir svečiai iš Palomenės ir Pravieniškių Stasio Tijūnaičio pagrindinių mokyklų. Kiekviena komanda pristatė savo pavadinimą: „Šešetukas“, „2 x 2 = 6“, „Teletabiai“, „Nežiniukai“, „Matematikai“, „Veikliosios trupmenos“ ir „Kodėlčiukai“.

Popietėje kiekvienos klasės komanda, kurią sudarė šeši nariai, turėjo atlikti įvairias užduotis. Pirmoji užduotis „Pasuk galvą“ pareikalavo iš dalyvių ne tiek matematinių žinių, kiek loginio mąstymo, nes reikėjo įveikti 10 uždavinių. Daugiausia taškų surinko 5a ir 5e klasių komandos. Antroji užduotis „Rankos taiklumas“ leido dalyviams strateguoti, kaip daugiau numušti kėglių ir uždirbti kuo daugiau taškų savo komandai. Čia nepralenkiama buvo 5c klasės komanda. Trečia užduotis „Išsibarsčiusios raidės“ patikrino mokinių pastabumą ir gebėjimą susikaupti. Geriausia sekėsi 5a klasės ir Palomenės mokyklos komandoms. Ketvirtoji užduotis „Dainos, kurių tekste yra pavartoti skaičiai“ leido komandoms pasitikrinti savo muzikines žinias. Daugiausia dainų žinojo 5c klasės komanda. Matematikos mokytojos Snieguolės padedamos visos komandos kartu padainavo dainą „Du gaideliai“. Tad dar gavo po papildomą tašką. Paskutinė užduotis - kūrybiškumą ugdanti užduotis. Reikėjo iš žodžių „Mokykla, Matematika, Sniegas, Lietuva, Šimtas“ sukurti ketureilį. Kiekviena komanda sukūrė puikius ketureilius.

Visos komandos buvo aktyvios, sportiškos ir labai kūrybingos. Tačiau po visų rungčių nugalėtojai tapo 5c klasės komanda. II vietą užėmė 5a klasės komanda, o III vietą – 5b klasės komanda. Popietės metu mokiniai įsitikino, kad matematika nėra nei ,,sausa“, nei nuobodi, tačiau be matematikos - nei žingsnio.

Dėkoju matematikos mokytojoms Snieguolei ir Aurelijai, geranoriškai atvykusioms pas mus į svečius, ir mūsų matematikos ir informacinių technologijų mokytojoms, parengusioms komandas ir pravedusioms renginį.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Birutė Gudonienė

smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     Draugiškas internetas     Augu pats     lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC     saziningumo    Eco Schools logo 100