28190809 925573027605202 938139292 nLietuvos moksleivių sąjunga Lietuvos šimtmetį mini iš tiesų labai originaliai, išradingai ir prasmingai.  Sausio 19 dieną startavo Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuota dovana Lietuvai jos nepriklausomybės šimtmečio proga – „Laiko kapsulė“. „Laiko kapsulė” – tai skrynia, kurioje net šimtą metų bus saugomos Lietuvos mokyklų mokinių savivaldų nuotraukos su palinkėjimais ateities kartoms. „Laiko kapsulė” savo kelionę pradėjo sausio 19 dieną Klaipėdoje vykusiame Lietuvos moksleivių sąjungos Žiemos forume. Paskutinė „Laiko kapsulės” stotelė – Vilnius. Sostinę simbolinė relikvija pasieks birželio 1 – ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Lietuvos moksleivių sąjunga laiko kapsulę ateinančiam šimtmečiui „apgyvendins” ir saugos Valstybės pažinimo centre.

Labai smagu, kad lygiai po mėnesio nuo kelionės pradžios, t.y. vasario 19 dieną, „Laiko kapsulė” atkeliavo ir į Kaišiadoris. Kaišiadorių kultūros centre vykusios ceremonijos metu  Kaišiadorių rajono mokyklų savivaldų atstovai turėjo galimybę įdėti nuotraukas su palinkėjimais Lietuvai 100-mečio proga ir „užkonservuoti” jas ateities kartoms. MAK’o atstovės Elzbieta, Ugnė, Danielė, Ignė, Saulė ir Gustė ne tik įdėjo nuotrauką, parašė palinkėjimą, bet aktyviai dalyvavo diskusijoje  „Šimtmečio jaunimas” kartu su Kaišiadorių savivaldybės meru Vyteniu Tomkumi, Žiežmarių gimnazijos istorijos mokytoja Daiva Maciulevičiene, Kaišiadorių kultūros cento jaunimo folkloro ansamblio „Žilvita” vadove Laima Morkūniene bei sertifikuotų tautinio paveldo produktų  amatininke, knygų autore Diana Tomkuviene apie jaunimo kartas, emigraciją, Lietuvą, paauglių drąsą ir baimes.

Smagu, kad mokinių atostogų metu vykęs renginys subūrė mokinius diskutuoti, kalbėti, spręsti problemas. Tai rodo, kokia svarbi ir reikšminga Vasario 16 – oji yra mūsų vaikams. Jiems rūpi ne tik kaip gyvenome ir gyvename šiandien, bet kaip gyvens ateities kartos. Kol jauni žmonės džiaugiasi Lietuva, tol galime būti ramūs, kad ja galės džiaugtis ir ateities kartos, po 100 metų atvėrusios  „Laiko kapsulės” paslaptis.

MAK’as dėkoja Lietuvos moksleivių sąjungai už puikią idėją Lietuvai ir galimybę būti tos idėjos dalimi.

Su gimtadieniu, Lietuva!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui