• P1014175.JPG
  • P1018113.JPG
  • P1018109.JPG
  • P1018112.JPG
  • P1018106.JPG
  • P1014170.JPG
  • P1013945.JPG
  • P1013940.JPG
  • P1014177.JPG
  • P1018108.JPG
  • P1018103.JPG

TERAPIJADžiaugiamės, kad iniciatyvi ir savo sveikata besirūpinanti Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos bendruomenė prisidėjo prie Pasaulinės psichikos dienos minėjimo. O veiklų tą dieną tikrai netrūko! Kiekvienas galėjo pasirinkti jam įdomią veiklą ir atsikvėpti nuo įtempto pamokų ir kitų darbų maratono. Kad jums būtų aiškiau, šiek tiek detalizuosime, kokios veiklos buvo pasirinktos siekiant turiningai ir prasmingai paminėti spalio 10 - ąją.

Pirmiausia užsukime ten, kur trumpai poilsio pertraukėlei atsipūsti ir geru žodžiu su kolega pasidalinti skuba mokytojai, t.y. į mokytojų kambarį. Spalio 10 dieną, antrosios pertraukos metu, mokytojų kambarys trumpam virto meno terapijos erdve, kur relaksacinės muzikos fone, gardžiai kvepiant garuojančiai žolelių, citrusinių vaisių arbatai, psichologė Aida kvietė išmėginti Ebru – piešimo ant vandens techniką. Progimnazijos mokytojai, iš pradžių šiek tiek nedrąsiai ėmę teptukus į rankas, po kelių akimirkų nebenorėjo jų paleisti. Kūrybinių įdėjų dėka mokytojų kamabryje gimė nuostabūs meno kūriniai.

Kiek vėliau, ilgosios pertraukos metu, mokiniai rinkosi stalo žaidimus pas socialinę pedegogę Audronę arba pas speicialiąją pedagogę Miglę. Vieni vaikai žaidė populiarųjį „pozityvių energijų skleidėju ir gėrio nešėju” tituluojamą “DIXIT” žaidimą, kurio meno kūrinius primenančios kortos skatina fantazuoti ir kurti. Kiti rinkosi jau klasika tapusį koordinacijos, susikaupimo reikalaujantį „Jenga“, treti linksmai kvatojo „Twister“ žaidimo įtraukti.

Tie, kuriems nesinorėjo prisėsti prie stalo žaidimų poilsiui tarp pamokų, galėjo rinktis ramią meno terapijos erdvę, kurioje pavaduotoja Lina su psichologe Aida vaikams demonstravo Ebru piešimo techniką. Vaikai džiaugėsi neįprastais, gražiais savo piešiniais.

Veiklos rado ir tie, kuriems geriausias poilsis - išmėginti save viktorinų rungtyse. Gudrius ir suktus klausimus, susijusius su psichikos sveikata bei jos svarba kiekvienam, mokiniams pateikė sveikatos priežiūros specialistė Skaistė.

Veiklų daug, bet ir tai dar ne pabaiga, nes įprastą kūno kultūros pamoką 7a, 8c ir 8d klasių mergaitėms pakeitė jogos valandėlė su profesionaliu jogu Gintaru Šatu.

Įdomios, turiningos veiklos smagu, tačiau norint suprasti psichikos sveikatos svarbą kiekvienam reikalinga ir profesionalo pagalba. Į progimnaziją buvo pakviesta lektorė Aistė Apyvalienė, kuri mokiniams akcentavo neigiamą psichotropinių medžiagų poveikį psichikos sveikatai. Mokiniai susidomėję klausėsi lektorės paskaitos „Aš ir mano savivertė“, aktyviai dalyvavo diskusijose.

Pasaulinės psichikos sveikatos dienos organizatoriai dėkoja visiems, aktyviai dalyvavusiems veiklose, ir tikisi tą dieną bent šiek tiek praskaidrinę lietingą dieną.

Spec. pedagogė Miglė Balčiūnaitė Kazanavičienė

Elektroninis dienynas Tamo r Tarnybinis el.paštas

NARIŲ REGISTRACIJA

KALENDORIUS

Pirm A T K P Š S
1
2
3
Data : 2018 Rugsėjis 03
7
8
9
13
14
15
16
17
21
22
23
24
28
29
30
l

DABAR NARŠO

Dabar svetainėje 69 svečiai ir narių nėra

IPU logotipas horizontalus 1

Olw

    smm     Kaišiadorių rajono savivaldybė     Draugiškas internetas     Augu pats     lms     LITNET mokykloms     Mukis     NEC     saziningumo    Eco Schools logo 100