25551278 1881254981902442 1561118954 o

MAK‘as sulaukė svečių iš viešosios įstaigos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir įgyvendino idėją prisijungti prie SĄŽININGUMO MOKYKLŲ tinklo.  Aktyviai į susitikimą su savanoriu Tomu susirinkę MAK‘o nariai įrodė, kad mūsų vaikams rūpi, kaip mes gyvename ir kokiomis vertybėmis vadovaujamės. Mokiniai įdėmiai klausė Tomo pranešimo, dalinosi savo mintimis, pastebėjimais. Visi kartu ieškojo atsakymo į klausimą, ar visada tikslas gali pateisinti priemones? Išsamūs, argumentuoti vaikų atsakymai rodė, kokie teisingi ir sąžiningi yra progimnazijos mokiniai. Susitikime dalvavę 5 – 8 klasių mokiniai vienbalsiai pasisakė už tai, kad daug svarbiau yra mokykloje įgytos žinios ir kompetencijos nei pažymys, nebuvo nei vieno, kuris sutiktų su tariamai galimu pasiūlymu mokyklą nepelnytai baigti vienais dešimtukais. Vaikų neskubėjimas skirstytis namo ir ilgai užsitęsusi diskusija parodė, kad einame teisinga kryptimi – auginame ir ugdome drąsius, atsakingus ir svarbiausia - sąžiningus piliečius.

Šiek tiek apie „Sąžiningumo mokyklų tinklą.“

„Sąžiningumo mokyklų tinklas“ yra neformali iniciatyva, prasidėjusi 2014 m. gruodžio 9-ąją, prie kurios gali prisijungti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. Tinklo tikslas – suteikti Lietuvos mokykloms, puoselėjančioms sąžiningumo ir skaidrumo vertybes kasdieniame mokinių gyvenime, galimybę lengviau planuoti ir įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas, surasti bendraminčių bei dalintis geraisiais pavyzdžiais.

Per ketverius metus tinklas išaugo trigubai: 2014 m. gruodį iniciatyvą pradėjo 50 mokyklų, dabar jų – 162. Tapdamos „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ narėmis, mokyklos pasirašo Sąžiningumo deklaraciją, o moksleiviai ne tik įsitraukia į diskusiją apie sąžiningumą, bet ir pasižada jo siekti.

Taigi Mak‘o komanda atkreipė dėmėsį, kad mums rūpi, kaip gyvename ir kokiomis vertybėmis vadovaujamės. Po susitikimo su Tomu, ilgos diskusijos ir pasirašytos deklaracijos raginame kiekvieną būti sąžiningu kitiems, o pirmiausia - pačiam sau ir džiaugtis sąžiningai „uždirbtu“ pažymiu.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Miglė Balčiūnaitė - Kazanavičienė

SSM logo