Kaip gimsta margučiai

Spausdinti

7Artėjant Šv. Velykoms visi pagalvojame, kaip marginsime kiaušinius. Juk be margučių neįsivaizduojame šios šventės. O tų marginimo būdų tikra galybė, bet patys gražiausi ir mieliausi tie, kuriuos naudojo mūsų senoliai...

Priešmokyklinio ugdymo 3 grupės mokytoja Raimunda Šulskienė sukvietė kovo 13 d. koleges į praktinį užsiėmimą „Tradiciniai velykinių kiaušinių marginimo būdai“. Tai vienas iš įdomiausių ir naudingiausių priešvelykinės savaitės veiklų. Mokytoja Raimunda, puikiai išmananti ir puoselėjanti šį dailųjį amatą, pasiūlė pasidalinti žiniomis su kolegėmis. Daug dėmesio ji skiria ir senųjų amatų – vilnos vėlimo, kiaušinių marginimo – išsaugojimui bei perdavimui. To moko ir mažuosius priešmokyklinukus. Ji nuolat gilina savo žinias, na o sukaupta patirtimi mielai dalijasi su kolegėmis.Susirinkusios mokytojos ir jų vaikai, vaikaičiai margino kiaušinius vašku, skutinėjo raštais dažytus kiaušinius. Mokytoja Raimunda sako, kad margučiai dažomi praktiškai visomis spalvomis, kiekviena jų turi savo reikšmę: juoda reiškia žemę, gausumą, pilnatvę; raudona – tai gimimas, gyvenimas, energija, visa ko pradžia; žalia – augimas, sveikata, ramybė; geltona, rusva – saulė, šviesa, jaukumas, šiluma; mėlyna – dangus, palaima. Margučių raštai ir simboliai dažniausiai būna panašūs į kitų rūšių tautodailėje naudojamus raštus: saulutės, paukščio pėdelės, kvadratėliai... Galima sukurti ir labai puošnų kelių spalvų margutį. Greitai ir lengvai valgyti skirti kiaušiniai nudažomi augaliniais dažais: svogūnų lukštais, visada žaliuojančiais iš po sniego parautais bruknių lapais, žolių stiebeliais, samanomis, šienu.

Linksmai nusiteikusios mokytojos ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Kudrevičienė nė nepastebėjo, kaip prabėgo laikas. Džiuginantis rezultatas pateisino visą darbą ir mažas nesėkmes. Visi sukurti margučiai gražūs, išskirtiniai. Galima manyti, kad kiaušinių marginimas labai paprastas ir smagus darbas. Taip, smagumo ir kūrybos žavesio čia netrūksta, ypač tuomet, kai jau pamatai gražų rezultatą. Tačiau prieš tai dar reikia nemažai pasistengti. Šiam praktiniam užsiėmimui reikėjo pasiruošti: dažų, indelių vaškui, stovelių kaitinimui ir t.t.

Mokytoja norinčias dalyves dar pamokė, kaip pasigaminti gėles iš krepinio popieriaus. Vaikai, pagaminę gėles, pasveikino savo mamas su artėjančiomis Šv. Velykomis. Apžiūrėjom mokytojos Raimundos lėlių kolekcijos parodą.  Visus darbus apibendrinom prie mokytojos Raimundos paruošto kavos ir arbatos puodelio. Gražių margučiųir šiltų saulėtų Šv. Velykų linkėjom viena kitai. Ačiū mokytojai Raimundai.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Marijona Mačiulienė

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
01/10 
start stop bwd fwd

Kalendorius

birželio 2017
PATKPŠS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 103 svečiai (-ių) ir narių nėra

Lankytojai

Šiandien:22
Vakar:44
Per savaitę:22
Per mėnesį:1915
iš viso:148933

Registracija

top

Elektroninis dienynas | Antakalnio skyrius | Pradinis puslapis

Svetainės administratorė IT vyr. mokytoja Giedrė Jurelytė. Mano el. paštas.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija, Paukštininkų g. 5, Kaišiadorys, LT 56166, mokyklos el. paštas.

Kaišiadorys © 2012 m. Visos autorių teisės saugomos.