Šv. Florijono – gaisrų sergėtojų diena vaikų piešiniuose

Spausdinti

gaisras2Bendradarbiaujant su Kaišiadorių rajono švietimo ir kultūros paslaugų centru bei Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija, Kaišiadorių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje Šv. Florijono - gaisrų sergėtojų dienos proga buvo organizuoti rajono vaikų piešinių konkursai „Gaisras“ ir „Saugi vaikystė“. Šv. Florijono - gaisrų sergėtojų diena minima kiekvienais metais gegužės mėnesį.

Konkursuose dalyvavo ikimokyklinio ugdymo įstaigos, bendrojo lavinimo mokyklos, neformaliojo ugdymo įstaigos, jaunimo sambūriai. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus, 1 – 4 klasių ir 5 – 8 klasių mokiniai. Vaikų piešiniai atspindėjo priešgaisrinės saugos temas. Kadangi konkursas vyko balandžio ir gegužės mėnesiais, dalyvių buvo labai daug. Visi piešiniai eksponuojami Kaišiadorių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

 

Gegužės 4 dieną ugniagesių globėjo šventės metu mokiniams buvo skaitomos trumpos ugniagesių paskaitėlės ir demonstruojama priešgaisrinė technika Kaišiadorių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kieme ir Žaslių pagrindinės mokyklos teritorijoje. Tikslas – mokinių saugaus gyvenimo nuostatų, pilietinio sąmoningumo ir visuomenės pozicijos priešgaisrinės saugos srityje formavimas. Mokiniai skatinami aktyviai domėtis žmogaus saugos klausimais, įvertinti saugaus elgesio normų ir taisyklių laikymosi, geriau suprasti priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų veiklą nelaimių metu.

Piešinių konkurso nugalėtojus rinko kompetentinga komisija, suburta ne tik iš konkurso organizatorių ir partnerių, bet ir dailės pedagogų. Komisija vertino vaikų atsiųstus darbus vadovaudamasi atitinkamomis konkurso nuostatomis: temos atitikimas, piešinio originalumas, grožis, estetiškumas ir meniškumas. Vaikų fantazija neribota, į nepakartojamus darbelius įdėta daug meilės. Jaunieji menininkai užduotį atliko nepriekaištingai.

Kiekvienos amžiaus grupės pirmų – trečių vietų piešinių konkurso laimėtojai Šv. Florijono - gaisrų sergėtojų dieną buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis, kurias įteikė rajono meras Vytenis Tomkus. Daug vaikų iš įvairių Kaišiadorių rajono darželių ir mokyklų dar gavo paskatinamuosius prizus, nes piešinių buvo labai daug. Kadangi Šv. Florijono šventė tęsėsi Žaslių seniūnijoje, Žaslių pagrindinėje mokykloje ir Žaslių lopšelyje – darželyje „Žaliasis klevelis“, ugniagesių atstovai Donatas Vinickas ir Arūnas Paškevičius taip pat piešinių konkurso nugalėtojams ir jų mokytojoms įteikė padėkos raštus ir atminimo dovanėles. Visi vaikai labai džiaugėsi ir kitais metais vėl dalyvaus piešinių konkurse.

Žydronė Paškevičienė

Kalendorius

birželio 2017
PATKPŠS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Dabar lankosi

Dabar svetainėje 113 svečiai (-ių) ir narių nėra

Lankytojai

Šiandien:22
Vakar:44
Per savaitę:22
Per mėnesį:1915
iš viso:148933

Registracija

top

Elektroninis dienynas | Antakalnio skyrius | Pradinis puslapis

Svetainės administratorė IT vyr. mokytoja Giedrė Jurelytė. Mano el. paštas.

Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazija, Paukštininkų g. 5, Kaišiadorys, LT 56166, mokyklos el. paštas.

Kaišiadorys © 2012 m. Visos autorių teisės saugomos.